23 травня голова Держпідприємництва Михайло Бродський на нараді з представниками бізнесу обговорили розроблений НКРС законопроект про спільне використання інфраструктури телекомунікаційних мереж, яким передбачено встановлення основних принципів спільного використання елементів інфраструктури телекомунікаційних мереж (далі - ИТМ) усіх форм власності. Розробник пропонує дозволити суб'єктам господарювання надавати частину своїх телекомунікаційних споруд в користування операторам і провайдерам на договірних началах. При цьому НКРС відмічає, що це не зобов'язання, а право.
Проте представники операторів і провайдерів обуреніоскільки на їх думку цей законопроект орієнтований більше на надання регулятору додаткових повноважень, чим на рішення неврегульованих проблем спільного використання інфраструктури телекомунікаційних мереж.
Представники ринку відмічають, що створення додаткових регуляторних зобов'язань не сприятиме виконанню Доручення Президента по введенню новітніх технологій у сфері телекомунікацій і забезпечення права вільного доступу громадян до мережі Інтернет. На їх думку, це, передусім, створить передумови додаткового регуляторного тиску на ринок і може привести до дорожчання послуг. А також відмічено, що питання спільного використання елементів ИТМ між операторами нині успішно вирішується учасниками ринку самостійно в договірному порядку.
Михайло Бродський пообіцяв пропрацювати усі зауваження, висловлені бізнесом. Після чого Служба запропонує розробникові допрацювати законопроект "Про спільне використання інфраструктури телекомунікаційних мереж" з в обліком пропозицій ринку.
В той же час, під час наради виникли питання відносно ще одного документу - законопроекту про внесення змін до ст. 39 Закону "Про телекомунікації" відносно введення карного виробництварозроблений МВС. У Держпідприємництва відмічають, що документ фактично передбачає правове врегулювання адміністративних стосунків між правоохоронними органами і операторами телекомунікацій. Документ передбачає накладення на учасників ринку телекомунікацій додаткових зобов'язань, а значить, безпосередньо торкається інтересів споживачів. Враховуючи такі факти, цей документ Служба визнала регуляторним актом, відповідний лист вже надісланий розробникам. Отже законопроект повинен розроблятися, розглядатися, прийматися і публікуватися з урахуванням вимог Закону "Про основи державній регуляторній політиці у сфері господарської діяльності".
За інформацією Держпідприємництва.