Щоб уникнути яких-небудь спекуляцій навколо правил і порядку обслуговування пасажирів залізничним транспортом Укрзалізниця інформує, що відповідно до п. 23 Порядки обслуговування громадян же/д транспортом, затвердженого постановою Кабміну від 19 березня 1997 р. № 252загублені або викрадені проїзні і перевізні документи не поновлюються.
"Проїзні і перевізні документи з виправленнями, додатковими написами, зробленими особами, до компетенції яких це не відноситься, а також підробні вважаються недійсними і гроші за них, як і за загублені, не повертаються"- відмічають в Укрзалізниці. Це регламентовано Правилами перевезення пасажирів, багажу, грузобагажа і пошта ж/д транспортом України, затверджених наказом Міністерства транспорту і зв'язку від 27 грудня 2006 р. № 1196 (пункт 2.45 розділу 2). Також відповідно до п. 2.45 Правив пошкоджений проїзний документ (склеєний, підмочений, обгорілий, розірваний т.д.) поновлюється суб'єктом господарської діяльності, який його продав, у разі збереження на проїзному документі інформації у об'ємі, достатньому для його ідентифікації .
Нагадаємо, раніше Укрзалізниця повідомлялащо в іменних же/д квитках припускається три помилки у написанні прізвища і імені пасажира. Якщо їх більше, пасажир повинен звернутися в касу, щоб там роздрукували проїзний документ без помилок. Якщо цього не зробити, то при посадці квиток з більш ніж трьома помилками вважатиметься недійсним.
За інформацією Укрзалізниці.
Також читайте, що робити, якщо прізвище складне, а також що придумали перекупники квитків.