У листі від 13.05.2013 р. № 48-104/1050/5543 Нацбанк вказав, що згідно ст. 15 Закону "Про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) прибутків, отриманих злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" фінансова операція по отриманню (сплаті, перекладу) страхового (перестраховочного) платежу (страхового внеску, страхової премії) і фінансова операція по проведенню страхової виплати або страхового відшкодування підлягає обов'язковому фінансовому моніторингуу випадку якщо сума, на яку вона проводиться, рівна або перевищує 150000 грн. або рівна або перевищує суму в іноземній валюті, еквівалентну 150000 грн.
З 1 січня 2011 року набув чинності Закон "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон про єдиний внесок), яким встановлено, що платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, що викликають втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Законом про єдиний внесок внесені зміни в порядок фінансування Фондом соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності страхувальників (далі - Фонд) і інших одержувачів страхових засобів. Згідно зі змінами фінансування страхувальників-працедавців для надання матеріального забезпечення найнятим робітникам здійснюється районними, міжрайонними, міськими старанними дирекціями відділень Фонду в порядку, встановленому правлінням Фонду. Страхові засоби зараховуються на окремий поточний рахунок і можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення і соціальних послуг застрахованим особам.
Частиною 2 ст. 24 Закони про єдиний внесок встановлено, що банки приймають від платників єдиного внеску, вказаних в пункті 1 частини 1 ст. 4, платіжні доручення і інші розрахункові документи на видачу (перерахування) засобів для виплати заробітної плати, на які нараховується єдиний внесок, і здійснюють видачу (перерахування) вказаних засобів тільки за умови одночасного представлення платником розрахункових документів про перерахування коштів для сплати відповідних сум єдиного внеску або документів, що підтверджує фактичний сплату такий сума в порядок, визначений правління пенсійний фонд за узгодженням з нацбанк і центральний орган виконавча влада, забезпечує формування державний політика у сфері трудовий стосунки, соціальний захист населення.
Таким чином, враховуючи, що відповідно до вимог Закону про єдиний внесок сплата єдиного внеску страхувальниками здійснюється в обов'язковому порядку і на регулярній основі, Нацбанк вважає, що фінансові операції, здійснювані у виконання законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, не підлягають фінансовому моніторингу за вказаними вище ознаками.