Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Планується написати законопроект про стратегію розвитку державно-приватного партнерства

7 травня 2013, 16:26
167
0
Автор:
Реклама

На сайті Мінекономрозвитку розміщений проект розпорядження Кабміну про схвалення Концепції розвитку державно-приватного партнерства (далі - ГЧП) в Україні на 2013 - 2018 рр. Цим документом пропонується зобов'язати Мінекономіки спільно із зацікавленими центральними органами виконавчої влади подати до 1 листопада 2013 р. Кабміну проект Закону об Стратегії розвитку ГЧП в Україні і відповідний план дій.

У Концепції, яку пропонується схвалити, відзначається, подальший розвиток ГЧП в Україні в основному визначається сприятливістю інвестиційного клімату і умов ведення бізнесу. Поліпшення умов здійснення підприємницької діяльності і залучення приватних інвестицій для реалізації проектів ГЧП вимагає:

- прозорості дозвільної системи і зниження бюрократичних бар'єрів;

- впорядкування процедур здійснення нагляду і контролю, технічного регулювання (стандартизація і сертифікація);

- створення сприятливих умов для користування земельними ділянками у рамках реалізації проектів ГЧП;

- забезпечення прозорості в стосунках приватного і державного партнерів у рамках підготовки і реалізації проекту ГЧП;

- зосередження зусиль держави на реалізації проектів ГЧП і формуванні дієвого зворотному зв'язку в стосунках з приватним сектором.

Крім того діючий Закон про ГЧП слід удосконалити в частині:

- чіткішого визначення повноважень органів влади, що залучаються до проектів ГЧП на всіх стадіях, як на центральному, так і на місцевому рівні, а також уточнення переліку сфер застосування ГЧП, надання державним і комунальним підприємствам права бути учасниками договорів ГЧП на стороні державного партнера;

- узгодження положень Закону з положеннями спеціальних законів, регулюючих договірні стосунки держави і приватного сектора у сфері концесії, спільної діяльності, оренди;

- вдосконалення механізму вирішення суперечок, що виникають з будь-якого договору, ув'язненого у рамках ГЧП з нерезидентом України або підприємством з іноземними інвестиціями, який повинен передбачати можливість передачі суперечок на розгляд в міжнародний комерційний арбітраж.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини