З часу набуття чинності КПК прокурорами з підозрюваними ув'язнено більше 3000 угод про визнання провини і стільки ж угод про примирення між потерпілими і підозрюванимиповідомив начальник управління нагляду за дотриманням законів органами внутрішніх справ Генеральної прокуратури України Антон Столитный.
До ома ж, спостерігається тенденція до інтенсивності укладення угод. Так, якщо впродовж грудня 2012 р. угод про визнання провини ув'язнене 200, то у березні цього року вже майже тисячу. Найбільш активне карне виробництво на підставі угод про визнання провини застосовується в Донецькою, Харківською і Луганською областях.
Нагадаємо, раніше ВССУ роз'яснивяк укладати угоди про примирення, а потім уточнив низка запитань відносно здійснення карного виробництво на підставі угод.
Угода про примирення може бути укладена за ініціативою потерпілого, підозрюваного або звинувачуваного, проте подальші домовленості відносно цієї угоди можуть проводитися і за участю інших осіб (окрім слідчого, прокурора або судді), чим введено в карний процес процедуру медиациивідмітив пан Столитный.
Угода про примирення найбільш поширена в карних процесах по фактах спричинення легких тілесних ушкоджень і крадіжок, а угода про визнання провини полягає переважно в карних процесах відносно підробки документів і їх використанні.
За інформацією Генпрокуратури.
Також читайте:
Українські судді майже не ухвалюють виправдувальних вироків
Адвокати не навчилися користуватися своїми правами, - Генпрокурор