Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Опозиція оскаржила у ВАСУ ухвалення Закону про референдум

25 квітня 2013, 13:43
109
1
Автор:
Реклама

В середу, 24 квітня, три опозиційні політичні сили: "Батькивщина", "Свобода" і "Удар" звернулися до Вищого адміністративного суду України з позовом про оскарження прийняття минулим скликанням Верховної Ради Закону "Про всеукраїнський референдум".

У позовній заяві відзначається, що проект закону про референдум був прийнятий за основу 3 червня 2010 р., після чого народні депутати надали відповідні пропозиції і поправки в його текст. Деякі поправки згодом були прийняті парламентом, а потім - текст законопроекту змінений, а рішенням ВР від 10 липня 2010 р. цей проект закону був спрямований на повторне друге читання.

Незважаючи на це, 6 листопада 2012 р. на голосування було неправомірний поставлено редакцію законопроекту про референдум в першому читанні - без урахування вже прийнятих в другому читанні поправок. Таким чином був ухвалений Закон в його "первинній" редакції.

"Більше того, рішення про ухвалення законопроекту прийняте без попереднього постатейного обговорення проекту і взагалі будь-якого його обговорення народними депутатами в залі, без розгляду поправок і пропозицій"- говориться в позовній заяві.

Крім того, само голосування за законопроект про всеукраїнський референдум носило відверто неособистий характер, відзначається в документі. Цей факт підтверджують дані письмової реєстрації народних депутатів того дня. Так, згідно з результатами голосування про ухвалення закону, картками проголосували: за - 265 народних депутата, проти - 15, утрималися - 0, не голосували - 69. "Це не відповідає дійсності, оскільки згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України того дня з депутатів, які голосували за ухвалення цього законопроекту, 70 насправді були відсутні"- відзначається в позові.

Голова фракції "Батькивщина" Арсеній Яценюк в ході візиту у Брюссель заявив журналістам, що опозиція вимагає відміни закону про референдум, оскільки цей закон був ухвалений з порушенням однієї з базових вимог Конституції України - особистого голосування депутатів. "Ми усвідомлюємо, що ВАСУ не підтримає позицію опозиції, тому що він знаходиться під тиском адміністрації президента. Але ми робимо це спеціально для того, щоб після ВАСУ отримати право подачі позову до Європейського суду з прав людини про відміну закону про референдум "- відмітив Арсеній Яценюк.

За інформацією прес-служби Батькивщины.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини