На засіданні Комітету були розглянуті три законопроекти з цього питання: відносно посилення державного контролю - № 2299; відносно посилення держконтролю і збільшення прибутків державного бюджету і запобігання проведенню азартних ігор - № 2299-1; відносно вдосконалення державного контролю - № 2299-2.
Проектом № 2299 (допрацьованим) пропонується: використовувати електронну систему прийняття ставок для усіх видів лотерей, ввести онлайн контроль за проведенням лотерей центральним органом виконавчої влади, що реалізовує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів; обмежити максимальну кількість лотерейних пристроїв самообслуговування в пункті поширення і кількість пунктів поширення в одній будівлі; ввести обов'язковість видачі лотерейного білета (чека гравця) до початку розіграшу. Детальніше про проект читайте в матеріалі ЮРЛИГИ : Депутат знає, як припинити незаконні азартні ігри під виглядом держлотерей.
Проектом № 2299-1 передбачається видавати призи виключно в грошовій формідеталізувати визначення електронної системи і встановити вимоги до її центрального сервера, змінити модель страхування ризиків невиплати призів.
На думку членів Комітету ці законопроекти не містять досить заходівякі дозволять заборонити, зокрема, проведення букмекерської діяльності під виглядом лотерей. Крім того, законопроект № 2299-1 містить положення, які суперечать чинному законодавству у сфері бухгалтерського обліку і страхування.
Народні депутати вважають, що проект закону № 2299-2 дублює більшість положень проекту № 2299, проте містить і нові. Зокрема, їм вводиться право регулятора на встановлення обмежень відносно здійснення діяльності по поширенню державних лотерейу тому числі по встановленню пунктів поширення державних лотерей, а також визначаються нові види лотерей.
В той же час, відзначалося на засіданні, проект № 2299-2 містить положення, згідно з якими уповноважений орган має право припиняти проведення державної лотереї за скаргою гравця. Оскільки вказані дії можуть привести до порушення умов добросовісної конкуренції в лотерейній сфері ці норми доцільно виключити. Крім того, законопроектом вводиться процедура обов'язкової оцінки відповідності лотерейного устаткування і програмного забезпечення. На думку народних депутатів, вказані заходи не будуть дієвими у боротьбі з проведенням незаконних азартних ігор, тому ефективніше було б ввести Єдиний державний реєстр лотерейного устаткування.
Міністерство фінансів у своєму укладенні підтримує законопроект № 2299-2 і вважає за доцільне прийняти його за основу, з можливим доповненням до нього окремих пропозицій робочої групи, що стосуються посилення державного контролю у сфері лотерей.
За підсумками обговорення Комітет дійшов висновку, що найбільш комплексним документом по посиленню державного контролю у сфері організації і проведення державних лотерей являється законопроект № 2299-2 і рекомендує парламенту прийняти його за основу.
За інформацією ВР.
Також читайте:
Мінфін розробив ліцензійні умови для проведення лотерей
Бізнес невдоволений новими ліцензійними умовами для проведення лотерей
Визначений перелік відомостей, відбиваних в Єдиному реєстрі держлотерей