Наказом від 05.02.2013 р. № 59 Мінфін затвердив новю редакцію Порядку проведення перевірок Госфинмониторингом суб'єктів первинного фінансового моніторингу.
Дія Порядку поширюється на суб'єктів первинного фінансового моніторингу, держрегулювання і нагляд за якими у сфері запобігання і протидії легалізації (відмиванню) прибутків, отриманих злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму відповідно до пункту 8 ч. 1 ст. 14 Закону "Про попередження і протидію легалізації (відмиванню) прибутків, отриманих злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" здійснюється Госфинмониторинга (далі - СПФМ) :
- суб'єктів підприємницької діяльності, які надають посередницькі послуги при здійсненні угод по купівлі-продажу нерухомого майна;
- фізосіб - підприємців і юрособ, які проводять фінансові операції з товарами (виконують роботи, надають послуги) за готівку, за умови, що сума такої фінансової операції рівна або перевищує 150 тис. грн. або рівна або перевищує суму в інвалюті, еквівалентну 150 тис. грн.
Основою для проведення планової перевірки СПФМ і / або його окремого підрозділу являється включення його в план перевірок на відповідний квартал, який затверджується наказом Госфинмониторинга. У план проведення перевірок на відповідний квартал включаються СПФМ і / або його відособлені підрозділи, які на момент його формування знаходяться на обліку в Госфинмониторинга. Планова перевірка СПФМ і / або його окремого підрозділу проводиться не частіше за один раз в рік.
Встановлено, що мінімальний за чисельністю склад робочої групи Госфинмониторинга для проведення виїзної перевірки повинен складати 2 людини. Перевірка призначається на термін, необхідний для забезпечення своєчасного і в повному об'ємі її проведення, але не більше ніж на 20 робочих днів.
Під час проведення планової перевірки робоча група детально вивчає, аналізує і оцінює усі необхідні документи (у тому числі, що містять банківську або комерційну таємницю)що стосуються діяльності СПФМ і / або його окремих підрозділів, з питань запобігання і протидії легалізації (відмиванню) прибутків, отриманих злочинним шляхом, або фінансування тероризму. Представники робочої групи мають право знімати копії з документів СПФМ і / або його відособленого підрозділу, необхідних для проведення перевірки, і вимагати їх засвідчення керівником СПФМ і / або його окремого підрозділу.
За результатами планових або позапланових перевірок робоча група складає в двох екземплярах акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері запобігання і протидії легалізації (відмиванню) прибутків, отриманих злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму по затвердженій формі.
Акт перевірки підписують члени робочої групи і керівник СПФМ і / або окремого підрозділу або особа, що виконує його обов'язки, не пізніше за дату закінчення терміну проведення перевірки.
За результатами проведення позапланової невиїзної перевірки акт перевірки складається в одному екземплярі і підписується робочою групою.