Законопроектом № 2390 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно вдосконалення регулювання стосунків у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху" пропонується створення механізму запобігання протиправній поведінці водіїв транспортних засобів шляхом впровадження системи фіксації порушень ПДД за допомогою фото- і відеокамер.
Документом передбачена можливість залучення власників транспортних засобів до адмінвідповідальності за порушення, зафіксовані працюючими в автоматичному режимі (без участі оператора) техсредствами, що мають функції фото-и кінозйомки, відеозаписи.
Кодекс про адміністративні правопорушення буде доповнений новою главою 24-1, визначальній особливості виробництва у справах про админправонарушениях у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху у разі їх фіксації працюючими в автоматичному режимі (без участі оператора) техсредствамифото, що мають функції- і кінозйомки, відеозаписи. Народний депутат А. Яценко, законопроект, що подав, відмічає, що таке виробництво зберігає необхідність складання протоколу і проведення розгляду справи, забезпечує можливість власника транспортного засобу за бажання бути присутнім при розгляді справи і представляти свої заперечення, зокрема, вказавши, що за кермом транспортного засобу знаходилося інше обличчя, і таким чином бути звільненим від адмінвідповідальності.
Законопроект також передбачає створення у складі Державтоінспекції підрозділияке займатиметься обробкою даних (свідчень), получемых в результаті фіксації правопорушень працюючими в автоматичному режимі техсредствами, фото, що мають функції- і кінозйомки, відеозаписи, і створення таких підрозділів в органах ДАІ на регіональному рівні.
Оскільки для оцінки відповідних свідчень спеціальних техсредств і визначення їх прийнятності в якості доказів потрібна спеціальна підготовка, - передбачено, що справи про правопорушення, виявлені за допомогою фотофіксації, мають право робити і вирішувати тільки посадовці, що мають спеціальну підготовку.
Крім того, КоАП передбачається доповнити ст. 142що встановлює, що право володіння і користування транспортним засобом належить тільки власникові (співвласникові) транспортного засобу. До адмінвідповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, які зафіксовані працюючими в автоматичному режимі (без участі оператора) стаціонарними або пересувними техсредствами, що мають функції фото-и кінозйомки, відеозаписи, притягуються власники (співвласники) транспортних засобів.
Впровадження комплексної системи автоматизованої фотофіксації порушень ПДД зажадає додаткових витрат Держбюджету в розмірі до 500 млн. грн. в наступному після ухвалення Закону бюджетному році, і до 300 млн. грн. орієнтовно впродовж наступних 5-ти років.