Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Банкіри просять Кабмін не забувати про кредитування

7 лютого 2013, 11:25
255
2
Реклама

Експерти УКБС відмічають, що Держпрограмою активізації розвитку економіки на 2013 - 2014 роки не визначено сумісних між собою заходів економічної політики для вирішення наявних економічних проблем. Так, в документі неодноразово акцентується увага на проблемі високої вартості кредитних ресурсів в економіці, що обмежує доступ до них суб'єктів підприємницької діяльності. Проте в розділах, що містять заходи економічної політики для вирішення проблем, завдань для активізації кредитування не передбачено.

У зв'язку з цим запропоновано доповнити Програму заходами по зміні стратегії грошово-кредитної політики з інфляційного таргетування на забезпечення довгострокового економічного зростання шляхом поступового зниження вартості кредитних ресурсів. Це передбачає розширення ліквідності банківської системи, у тому числі шляхом спрощення доступу до кредитів рефінансування і орієнтації банківського нагляду на збереження ресурсної бази кредитних організацій. У УКБС переконані, що це дозволить притягнути додаткові ресурси для кредитування реального сектора економіки і сприятиме її росту.

Окрім цього, задеклароване Програмою створення банка розвитку з метою стимулювання і підтримки пріоритетних сфер економіки зажадає виділення додаткових фінансових ресурсів, джерела яких залишилися невизначеними. Це ж торкається запланованого механізму часткової компенсації процентних ставок по споживчому автокредитуванню фізосіб при купівлі ними вітчизняної продукції і передбачених заходів пільгового кредитування окремих галузей.

УКБС звернув увагу на те, що одним з очікуваних результатів реалізації урядової Програми вказано "залучення об'єму ресурсів міжнародних фінансових організацій в межах 1,5-2 млрд. дол. США як в 2013, так і в 2014 році". Проте, само по собі залучення зовнішніх позик не може розглядатися як кінцева мета державної стратегії, а є лише одним з інструментів реалізації цілей економічного розвитку за умови ефективного використання позикових засобів.

Джерело: УКБС.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини