Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін визначив, як проводити антидискримінаційну експертизу нормативних актів

6 лютого 2013, 12:26
201
0
Автор:
Реклама

Відповідно до положень Закону "Про принципи запобігання і протидії дискримінації в Україні" Кабмін в постанові від 30.01.2013 р. № 61 ствердив порядок проведення органами виконавчої влади антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів.

Порядок визначає процедуру проведення антидискримінаційної експертизи проектів законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, інших проектів нормативно-правових актів (далі - проекти актів), які розробляються органами виконавчої влади.

Антидискримінаційна експертиза проводиться юридичною службою органу виконавчій владі під час проведення юридичної експертизи проектів актів.

Антидискримінаційна експертиза проводиться з метою виявлення в проектах актів положень, які містять ознаки дискримінаціїі надання пропозицій відносно їх усунення.

Для проведення антидискримінаційної експертизи структурний підрозділ органу виконавчої влади подає юридичній службі:

- проект акту;

- пояснювальну записку;

- порівняльну таблицю (якщо проектом акту передбачено внесення змін до інших нормативно-правових актів).

Проект акту, який подається для проведення антидискримінаційної експертизи, візується керівником структурного підрозділу органу виконавчої влади, який є його розробником. У разі коли питання, що передбачено врегулювати проектом акту, належать до компетенції декількох структурних підрозділів органу виконавчої влади, такий проект візується керівниками відмічених структурних підрозділів.

За результатами антидискримінаційної експертизи юридичною службою готується висновок про проведення антидискримінаційної експертизи (далі - вивід) за формою згідно з додатком до цієї постанови.

Виявлені в проекті акту положення, що містять ознаки дискримінації (окрім позитивних дій), усуваються шляхом:

- виключення відповідних положень з проекту акту;

- уточнення редакції положень проекту акту;

-подготовки нової редакції положень проекту акту.

Після доопрацювання проект акту з дотриманням вимог порядку разом з виводом подається юридичній службі для проведення повторної антидискримінаційної експертизи.

При цьому відмітимо, що громадська антидискримінаційна експертиза проводиться громадськими організаціями, физ- і юрособами у рамках публічного громадського обговорення проектів нормативно-правових актів відповідно до порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування і реалізації державної політики, затвердженою постановою Кабміну від 03.11.2010 р. № 996.

Читайте також:

Кабмін вирішив, як проводити антидискримінаційну експертизу проектів нормативних актів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини