Наказом від 24.12.2012 р. № 1407 Мінфін затвердив Порядок казначейського обслуговування державного бюджету по витратах. Акт регламентує організаційні взаємини між органами Державної казначейської служби, розпорядниками бюджетних коштів, одержувачами бюджетних коштів, а також розподіл обов'язків і відповідальності між ними в процесі обслуговування держбюджету по витратах, операціям за поданням кредитів за рахунок засобів держбюджету і по погашенню державного боргу з урахуванням вимог Бюджетного кодексу і інших нормативно-правових актів.
Встановлено, що в процесі казначейського обслуговування держбюджету по витратах, операціям за поданням кредитів за рахунок засобів держбюджету і по погашенню державного боргу може застосовуватися система дистанційного обслуговування "Клієнт казначейства - Казначейство" з використанням засобів криптографічного захисту інформації Державної казначейської служби.
Згідно з документом, головні розпорядники бюджетних коштів до початку бюджетного періоду визначають мережа розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня і одержувачів бюджетних коштів за територіями (обласний рівень), чітко визначившись із статусом кожної установи, яка обслуговується у відповідному органі Казначейства. Відповідальні виконавці бюджетних програм визначають мережу і подають головному розпорядникові для зведення мережі по головному розпорядникові.
До мережі включаються головний розпорядник, розпорядники нижчого рівня, які у своїй діяльності підпорядковані відповідному головному розпорядникові і / або діяльність яких координується через нього, і одержувачі бюджетних коштів, уповноважені головним розпорядником на здійснення заходів, передбачених бюджетною програмою, і отримують на їх виконання кошти з держбюджету.
Казначейство отримує від Мінфіну розпис держбюджету і доводить до головних розпорядників витяги з нього по затверджених формах. Казначейство отримує від Мінфіну оригінал довідки об зміни в розпис держбюджету. Зміни по зменшенню планових показників можуть вноситися тільки в межах залишку невикористаних планових показників.
Відкриття асигнувань із загального фонду держбюджету по витратах, не включених в захищені витрати, і наданням кредитів здійснюється на підставі пропозицій відносно відкриття асигнувань із загального фонду держбюджету і для надання кредитів із загального фонду держбюджету, складених Казначейством і затверджених Мінфіном.
Пропозиції полягають в розрізі головних розпорядників з урахуванням ресурсної забезпеченості загального фонду держбюджету, тобто очікуваних надходжень до бюджету і об'ємів відкритих невикористаних асигнувань, а також існуючих і прогнозних залишків засобів єдиного казначейського рахунку.
Також документ встановлює:
- порядок відкриття асигнувань за рахунок інших надходжень спеціального фонду держбюджету;
- особливості здійснення окремих витрат розпорядників бюджетних коштів, в підпорядкуванні яких знаходяться установи, розташовані за межами України;
- особливості здійснення окремих витрат держбюджету;
- особливості здійснення витрат по погашенню і обслуговуванню боргових і гарантійних зобов'язань держави;
- здійснення операцій за рахунок власних надходжень бюджетних установ;
- здійснення витрат розпорядниками бюджетних коштів і одержувачами бюджетних коштів;
- порядок оформлення документів для виплати готівки розпорядникам бюджетних коштів або одержувачам бюджетних коштів;
- проведення витрат розпорядників бюджетних коштів в інвалюті;
- проведення розрахунків по окремих рішеннях;
- здійснення операцій за поданням кредитів за рахунок засобів держбюджету.