Зловживання процедурою скороченого обговорення призводить до того, що за цією процедурою обговорюються більшість питань порядку денного, в т.ч. важливі законодавчі акти. Скорочена процедура розгляду питань не дозволяє народним депутатам ні виразити належним чином аргументи або проти законопроекту, ні почути аргументи своїх колег. Як наслідок - низька якість законотворчого процесу, а прийняті в поспіху рішення ВР нерідко викликають справедливу критику з боку суспільства і експертів- відмічає Павло Розенко.
Проектом № 2120 пропонується внести зміни в Регламент ВР відносно забезпечення належного розгляду питань і запобігання зловживанням процедурними рішеннями. Рішення про розгляд питань за скороченою процедурою пропонується приймати більшістю голосів народних депутатів від конституційного складу ВР (тобто, 226 голосами), а не 150, як зараз.
Скорочена процедура обговорення повинна включати по одному виступу представників від кожної депутатської фракції (депутатської групи). Діюча норма встановлює, що така процедура включає виступи представників 2 депутатських фракцій (груп) на підтримку кожної пропозиції і представників 2 депутатських фракцій проти відповідної пропозиції.
Крім того, обговорення за скороченою процедурою неприпустимо:
- при призначенні на посади і звільненні від посад осіб, призначення і звільнення яких відноситься до компетенції ВР,
- при прийнятті проектів кодексів і законопроектів, що містять більше 50 статей, пунктів, (згідно з діючою нормою Регламенту - більше 100 статей, пунктів), а також законопроектів про внесення змін до Конституції України, законопроектів про держбюджет.