У кадастрі - близько 50 млн. ділянок. Але я хочу розповісти про помилки, які "влилися" в єдину базу в процесі оцифрування даних. Вони на кадастровій карті дійсно мають місце. Люди не можуть знайти свою ділянку, межі наділів накладаються один на одного і так далі. Але інакше і бути не могло.
Нагадаємо, раніше повідомлялосящо помилки в кадастровій карті, на які скаржилися користувачі з першого дня її роботи, будуть виправлені.
20 років в Україні інформація про земельні ділянки містилася на паперових носіях. Цілі кімнати були завалені архівами. Найсумніше, що перевірити якість даних, що вносяться, про земельні ділянки було неможливо. Самі внесли - самі у себе цей папірець залишили.
Нам треба було звести воєдино дані про десятки мільйонів ділянок. Головна трудність полягала в тому, що кожен район вів реєстрацію і облік землі в зручній для нього формі. Єдиного знаменника не було - альтернативних систем координат по всій країні налічувалися понад півтори тисячі.
Хочу підкреслити, що не йдеться про ситуації, коли на одну і ту ж ділянку доводиться декілька власників. Ці помилки можна вирішити тільки через судову систему. Відрадно, що таких помилок небагато - в основному вони характерні для центральних районів обласних центрів. Наприклад, в Київській області проблемними в цьому сенсі є Обухівський і Києво-святошинський райони. Але в масштабах країни таких спірних ділянок - менше 1%.
А ось що стосується технічних помилок, пов'язаних з фізичними даними про ділянку, то виправити їх досить просто. Але для цього нам потрібна допомога громадян. Якщо ви знайшли неточність на кадастровій карті, то, будь ласка, відмітьте її. Дайте нам знати, де виявлена помилка і в чому вона полягає.
Ми розробили спеціальну табличку зворотного зв'язку на самій карті. У цю форму необхідно ввести власні дані, інформацію про земельну ділянку і відмітити помилку. Система побудована таким чином, що більшість технічних помилок виправляються автоматично. Але для цього необхідно заявляти про них. При заповненні форми заяві привласнюється реєстраційний номер, по якому можна контролювати його розгляд.
Кожен доступ в систему і внесення змін до даних строго регулюється. Будь-яка зміна інформації фіксується і миттєво відображається на центральному сервері у нас в Києві. Для забезпечення контролю введена система електронного підпису.
Якщо активність громадян буде високою, то корекція даних у земельному кадастрі може зайняти рік максимум два. Якщо переміряти по міліметру 60 млн. га, це може затягнутися на десятиліття
Українці самі зацікавлені в коректних даних про їх земельні ділянки. Ця обов'язкова умова здійснення будь-яких операцій із землею. Ми не беремо грошей за внесення таких змін. Від людини вимагається тільки заповнити форму на сайті.
За тиждень, що кадастрова карта існує у відкритому доступі, на портал зайшло 120 000 чоловік. З них 60 000 чоловік знаходилися там одномоментно, це наш рекорд. За цей період в систему кадастру було спрямовано 1611 заяв про виявлені помилки.
Джерело: forbes.ua.