Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Порядок реєстрації платників ПДВ зміниться

10 січня 2013, 16:21
489
0
Автор:
Реклама

Мінфін наказом від 06.11.2012 р. № 1144 вніс зміни в Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість.

Зокрема, документ доповнений нормою, що встановлює, що особи, включені в систему представлення податкових документів в електронному вигляді, можуть подавати реєстраційні заяви засобами електронного зв'язку у електронній формі. Правила, порядок і терміни розгляду податковими органами реєстраційних заяв, поданих в електронному вигляді, такі ж, як і для реєстраційних заяв, поданих в паперовому виді.

Крім того, згідно зі змінами платники ПДВ, що подають податкові декларації і іншу звітність в електронній формі, можуть направити в Реєстр платників ПДВ запит на підтвердження достовірності ИНН і номерів свідчень своїх продавців або покупців, надавши їх список і вказавши по кожному контрагентові - об'єкту запиту реквізити (ИНН і номер свідоцтва).

За результатами перевірки наявність записів в Реєстрі у файлі-відповіді по кожному об'єкту запиту вказується одна з ознак того, що в Реєстрі з вказаною сукупністю реквізитів :

- міститься запис в списку зареєстрованих платників ПДВ;

- міститься запис в списку анулюваних свідчень платників ПДВ;

- відсутній запис в списках зареєстрованих платників ПДВ і анулюваних свідчень платників ПДВ.

Зміни також торкаються порядку перереєстрації платників ПДВ. У разі зміни даних про платника ПДВ, які вказуються у свідоцтві, а також у разі встановлення розбіжностей і помилок в записах свідоцтва і / або Реєстру, втрати або непридатності свідоцтва для користування платник ПДВ повинен подати реєстраційну заяву в податковий орган впродовж 10 робочих днів, що йдуть за днем, коли змінилися дані про платника ПДВ або виникли інші підстави для перереєстрації і заміни свідоцтва.

Серед іншого, доповнені норми, що встановлюють порядок анулювання реєстрації платників ПДВ. Податковий орган, що прийняв рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ, за власною ініціативою, за заявою особи, реєстрація якої анулювана, або на підставі повідомлення третіх осіб може виправити допущені в рішенні про анулювання реєстрації описки або помилки, не змінюючи при цьому підстав ухвалення такого рішення. Такі зміни вносяться шляхом ухвалення додаткового рішення про виправлення описок (помилок) в рішенні про анулювання реєстрації платника ПДВ. Якщо у зв'язку з внесенням змін до рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ потрібне внесення змін до Реєстру, завірена копія додаткового рішення спрямовується в центральний орган ДПС.

Також встановлено, що рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою податкового органу може бути скасовано податковим органом вищого рівня під час проведення процедури його адміністративного оскарження і в інших випадках при встановленні невідповідності такого рішення актам законодавства, а також у разі відміни судових рішень або записів в Єдиному державному реєстрі, на підставі яких було прийнято рішення про анулювання реєстрації.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини