Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НБУ розповів про використання значень ставки KIACR

4 січня 2013, 17:24
367
0
Автор:
Реклама

У листі від 02.01.2013 р. № 40-517/10/17 НБУ вказав, що банки за станом на 01.01.2013 г. повинні сформувати резерви по активних банківських операціях у повному об'ємі відповідно до Положенням про порядок формування і використання банками резервів для відшкодування можливих втрат по активних банківських операціях (далі - Положення № 23).

З 31.12.2012 р. втратило силу Положення про порядок формування резерву під операції банків України з цінними паперами, яким передбачалося використання значення ставки KIACR для розрахунку суми очікуваного відшкодування по цінних паперах в портфелі банку на продаж.

Згідно з вимогами пункту 1.3 глав 1 розділу III Положення № 23 банк формує резерви по цінних паперах залежно від їх класифікації у відповідному портфелі, виду цінних паперів (боргові цінні папери, акції і інші цінні папери з нефіксованим прибутком) і оцінки (за справедливою вартістю, за собівартістю або за амортизованою вартістю).

Так, зокрема, згідно з пунктом 2.3 глав 2 розділи III Положення № 23 банк на звітну дату розраховує розмір резерву по цінному паперу в портфелі на продаж, справедлива вартість якого не може бути визначена банком за даними обнародуваних котирувань цінних паперів і по якому є ризик цінного паперу, на суму перевищення балансової вартості такого цінного паперу (без урахування суми раніше сформованого резерву) над справжній вартості передбачуваних майбутніх грошових потоків по цьому цінному паперу. Приведена вартість розрахункових майбутніх грошових потоків по цінному паперу визначається банком відповідно до нормативно-правових актів НБУ по бухобліку.

Відповідно до вимог Інструкції по бухгалтерському обліку операцій з цінними паперами у банках України, застосування банком для розрахунку приведеної вартості майбутніх потоків грошових коштів по цінному паперу в портфелі на продаж такого методу оцінки як аналіз дисконтованих грошових потоків передбачає використання поточної ринкової ставки доходу для подібного фінансового активу.

Згідно з вимогами Положення про організацію бухгалтерського обліку і звітності у банках України, облікова політика банку повинна враховувати методи оцінки активів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини