Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Роз'яснений порядок визначення меж земельної ділянки

3 січня 2013, 17:00
4032
1
Автор:
Реклама

У листі від 26.10.2012 р. № 17616/27/К3313-12 Госземагентство вказало, що при оформленні права власності на земельну ділянку проводиться комплекс робіт (кадастрові зйомки), що виконуються для визначення меж земельних ділянок, які включають, у тому числі, узгодження меж земельної ділянки з суміжними власниками і землекористувачами.

Інструкцією № 376 передбачено, що після виконання робіт по встановленню меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) і закріплення їх межовими знаками складається акт приймання-передачі межових знаків на зберігання, що містить підписи суміжних землевласників (землекористувачів) у разі, якщо вони не заявляють претензій до існуючих меж.

Згідно з пунктом 3.12 Інструкцій закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється виконавцем у присутності власника (користувача) земельної ділянки, власників (користувачів) суміжних земельних ділянок або уповноваженим ним (ними) особою.

Повідомлення власників (користувачів) суміжних земельних ділянок про дату і час проведення робіт по закріпленню межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється виконавцем завчасно, не пізніше чим за 5 робочих днів до початку робіт по закріпленню межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Повідомлення спрямовується рекомендованим листом, кур'єрською поштою, телеграмою або за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення.

Власники (користувачі) суміжних земельних ділянок, місце проживання або місцезнаходження яких невідоме, сповіщаються про час проведення робіт по закріпленню межовими знаками поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) через оголошення у пресі по місцю знаходження земельної ділянки.

Закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) може здійснюватися за відсутності власників (користувачів) суміжних земельних ділянок у разі їх нез'явлення, якщо вони були належним чином повідомлені про час проведення вищезгаданих робіт, про що вказується в акті приймання-передачі межових знаків на зберігання.

Госземагентство також відмітило, що у випадку відмови суміжного землекористувача підписати акт приймання-передачі межових знаків на зберігання, відповідно до ст. 158 Земельного кодексу земельні суперечки в межах населених пунктів відносно меж земельних ділянок, що знаходяться у власності і користуванні громадян, вирішують органи місцевого самоврядування по місцю знаходження земельної ділянки.

У разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішенням органів місцевого самоврядування спор дозволяється судом згідно ч. 5 ст. 158 ЗК.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини