Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДПС має право розстрочити податковий борг без обмеження його суми

2 січня 2013, 15:38
167
0
Автор:
Реклама

Наказом від 30.11.2012 р. № 1261 Мінфін затвердив Порядок розстрочки (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків. Дія порядку поширюється на платників податків - фізосіб (резидентів і нерезидентів), юрособ (резидентів і нерезидентів) і їх відособлені підрозділи, які мають, отримують (передають) об'єкти оподаткування або здійснюють діяльність (операції), оподаткування, що є об'єктом, згідно з Податковим кодексом або податковими законами і на яких покладений обов'язок по сплаті податків і зборів.

Розстрочка (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) вважається наданоюякщо на підставі заяви платника податків прийнято відповідне рішення органу ДПС і укладений договір про розстрочку (відстроченню).

Визначення сум грошових зобов'язань (податкового боргу), що підлягають розстрочці (відстроченню), здійснюється за даними автоматизованої інформаційної системи.

Подача заяви про розстрочку (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) не припиняє сплату платником податків грошового зобов'язання до дня ухвалення рішення про розстрочку (відстроченню).

Розстрочки (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) уповноважені надавати в межах повноважень по кожному окремому випадку:

- ДПС - без обмежень суми;

- органи ДПС в АРК, областях, містах Києві і Севастополі, Окружна державна податкова служба - Центральний офіс по обслуговуванню великих платників податків ДПС - на суму не більше 3 млн. грн.;

- органи ДПС в містах з районним діленням (окрім міст Києва і Севастополя), в районах, містах без районного ділення, районах в містах, міжрайонних і об'єднаних органах ДПС, спеціалізовані державні податкові інспекції - на суму не більше 300 тис. грн.

Для розстрочки (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платник податків звертається в підрозділ погашення податкового боргу органу ДПС по місцю свого обліку або по місцю обліку такого грошового зобов'язання (податкового боргу) з письмовою заявоюу якому вказуються суми податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), пені, сплату яких платник податків просить розстрочити (відстрочити), а також термін розстрочки (відстрочення) і періоди сплати. При цьому окремо вказуються суми, термін сплати яких ще не настав, а також термін сплати яких вже збіг.

До заяви додаєця економічне обосноуаниеяке складається з:

- переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин;

- аналізу фінансового стану;

- графіка погашення розстрочених (відстрочених) сум;

- розрахунків прогнозних прибутків платника, що гарантують виконання графіку погашення.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини