Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Затверджений порядок напряму податкових повідомлень-рішень

2 січня 2013, 14:55
172
0
Автор:
Реклама

Наказом від 28.11.2012 р. № 1236 Мінфін затвердив Порядок напряму органами ДПС податкових повідомлень-рішень платникам податків. Відповідно до Порядку органи ДПС складають і направляють (вручають) платникам податків податкові повідомлення-рішення про нарахування (зменшенні) грошового зобов'язання, зменшенні (збільшенні) суми бюджетного відшкодування і / або зменшенні негативного значення об'єкту оподаткування податком на прибуток або негативного значення суми податку на додану вартість.

Орган ДПС визначає суму нарахування (зменшення) грошового зобов'язання, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування і / або зменшення негативного значення об'єкту оподаткування податком на прибуток або негативного значення суми податку на додану вартість і складає податкове повідомлення-рішеннязокрема, у випадкахякщо:

- платник податків не подає у встановлені терміни податкову декларацію;

- дані перевірок утримання податків у джерела виплати, у тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання і сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених Податковим кодексому тому числі НДФЛ, таким податковим агентом.

При складанні податкового повідомлення-рішення йому привласнюється номерякий вноситься у відповідний реєстр податкових повідомлень-рішень і складається з:

- порядкового номера в межах підрозділу, який склав податкове повідомлення-рішення, - перші 6 цифр номера;

- номери підрозділу, що склав податкове повідомлення-рішення, - наступні 4 цифри номера.

Податкове повідомлення-рішення вважається спрямованим (врученим) фізособі, якщо воно вручене йому особисто або його законному представникові або спрямовано в адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження з повідомленням про вручення.

Крім того, встановлено, що якщо нарахована сума грошового зобов'язання збільшується внаслідок її админобжалования, раніше спрямоване (вручене) податкове повідомлення-рішення не відгукується. На суму збільшення грошового зобов'язання спрямовується окреме податкове повідомлення-рішення.

З 1 січня 2013 року, у випадку якщо платник податків починає процедуру оскарження податкового повідомлення-рішення, винесеного із застосуванням звичайних цін, або не платить відповідної суми, визначеної в такому податковому повідомленні-рішенні, впродовж термінів, встановлених НК, податкове повідомлення-рішення відгукується з урахуванням вимог пункту 39.15 ст. 39 НК.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини