Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

О. Рябоконь прочитав завершальну лекцію з циклу "Усе про юридичний бізнес"

19 грудня 2012, 12:48
310
0
Реклама

14 грудня 2012 року відбулася п'ята завершальна лекція Олега Рябоконя з циклу "Усе про юридичний бізнес" під назвою: "У висхідного сонця більше прихильників, чим у того, що заходить (Помпеї Великий) ". Під час своєї лекції О. Рябоконь, зокрема, розповів про те, чи можливо побудувати юридичну фірму на віки і про роль нових інструментів і нових медіа в розвитку юридичного бізнесу.

"Є речі, непідвладні часу, проте в них треба щиро вірити і їх наслідувати, а не тільки декларувати"- сказав О. Рябоконь, відкриваючи свою лекцію і переходячи до аналізу принципів побудови компаній згідно з Джимом Коллинзу і Джері Поррасу в "Побудованих навіки". За його словами, прочитати, задекларувати якісь речі або скопіювати їх у когось - це легко, а діяти згідно з цими принципами - це абсолютно інший підхід, який відрізняє компанії, побудовані навіки, від інших.

О. Рябоконь прогнозує, що в найближчий час юридичні фірми повторять приклад аудиторського ринку. Тобто, утворюються гіганти зі всілякими дирекціями, які конкуруватимуть у своєму середовищі, а інший ринок буде представлений широкою гаммою компаній : від індивідуальних до регіональних практик.

На його думку, тільки фірми з великою концентрацією влади у вузькому крузі власників/менеджерів матимуть шанс продовжити свій життєвий цикл у рамках незмінних принципів і ідеології після відходу від справ батьків-засновників або вихованих ними менеджерів.

Відносно життєвого циклу українських юридичних компаній лідер відмітив, що для вітчизняного ринку характерна модель зародження - ріст - стагнація, що істотно відрізняється від звичної нам моделі Ицхака Адизеса, де на піку життєвого циклу організації знаходиться стабільність. "Для українського ринку стійкість і стабільність доки чужі поняття, оскільки ми живемо в украй нестабільному середовищі, де права людини не мають належного захисту", відмітив О. Рябоконь.

Що стосується нових інструментів і нових медіа в розвитку юридичного бізнесу, то О. Рябоконь призвав активно ними користуватися.

За його словами, соціальні мережі потенційно можуть впливати на тисячі людей. "Згідно з дослідженнями, якщо на вашій сторіночці буде більше 500 друзів, ви зможете потенційно вплинути на 65000 людей (в середньому по 130 друзів на людину в мережі) - відмітив О. Рябоконь - це дуже ефективний і дешевий контакт з потенційними споживачами ваших послуг".

Він повідомив, що згідно інформації Corporate Counsel New Media Engagement Survey юрисконсульти (инхаузы) йдуть від використання друкарських видань і віддають перевагу новим медіа для розвитку їх професійних мереж і для того, щоб отримувати юридичні, бізнес- і промислові новини і іншу інформацію.

Як виявилось, половина опитаних юрисконсультів повністю або частково погоджується, що в майбутньому на прийняття клієнтами рішення про найм тієї або іншої юридичної фірми впливатимуть авторські блоги відомих юристів. Окрім цього юрисконсульти виділили такі види і джерела інформації, які допомагають їм зробити вибір при наймі юридичної компанії, як:

- рекомендації від довірених джерел - 73%;

- статті і виступи юристів - 38%;

- біографії на корпоративному сайті юрфірми - 30%;

- блоги, що публікуються юристами по инхаусов темах, що цікавлять, - 27%.

В ході своєї лекції О. Рябоконь надав загальні рекомендації по використанню соціальних мереж. Він вважає, що для отримання максимального ефекту від використання соцмедиа важливо мати чітке уявлення про те, чого ви хочете добитися. "Буде помилкою використовувати соцсети як точку продажу послуг, оскільки соцсети - це передусім можливість презентувати себе в якості експерта, це можливість переконати клієнта, що вам можна довіряти"!- вважає О. Рябоконь.

За його словами, аналітика і оптимізація присутності в соцсетях - важливий тренд, що дозволяє найуспішніше використовувати різні маркетингові інструменти і досягати успіху у бізнесі.

З міжнародних прикладів нефінансової звітності в області корпоративної соціальної відповідальності юридичного бізнесу О. Рябоконь привів звіт 2012 року Clifford Chance і 2011 року - White&Case і Linklaters, серед яких перший виявився самим гідним саме завдяки своєму фокусу на правах людини і правах дітей. В той же час лідер підкреслив, що згідно з підсумками Конкурсу КСО кейсів 2012 і Pro Bono Awards 2012 жодна юридична компанія не подала свій кейс в категорію "права людини", а єдиним представником і, відповідно, переможцем в цій категорії стала неюридична компанія !Fest з кейсом "Маленькі люди".

Чи означає це, що в Україні юридичні компанії не бачать реальних проблем українського суспільства, фокусуючи свою відповідальність на освітніх і добродійних ініціативах, або ж просто ніхто не готовий обернутися до правди особою і боротися з істинними правовими проблемами, масштаб яких приголомшує сьогодні весь світ?!

О. Рябоконь також нагадав про останні результати індексу Transparency International, де Україна зайняла 144 місце в списку 176 країн по рівню протидії корупції і, таким чином, виявилася серед найбільш корумпованих держав світу.

Що ж до спеціалізованих юридичних медіа, О. Рябоконь відмітив наступне: "Якщо Ви хочете читати незалежну пресу - фінансуйте її! Цей цикл лекцій став моїм Pro Bono проектом на користь існування незалежного проекту ЮРЛИГА".

Відгук учасника усіх попередніх лекцій О. Рябоконя Андрея Гринчукакерівного партнера юридичної фірми "Гринчук, Горпинюк і Партнери" :

"Як відмічав на одному з юридичних форумів відомий консультант гравців юридичного ринку : "Партнери українських юридичних фірм - "талановите безбатченко", маючи на увазі, що більшість з них, маючи потенціал і бажання, пішли в юридичний бізнес, не маючи перед собою напрацьованих роками на заході прикладів і стандартів ведення юридичного бізнесу. В результаті напрацювання того, що партнерами на заході просто "наслідує", довелося здійснювати методом проб і помилок.

Андрій Гринчук

Тому можливість прослухати курс Олега Рябоконя, який широко відомий в юридичних кругах як "будівельник" однієї з найбільших і найуспішніших юридичних фірм, сприймалася мною, як один з шляхів концентрованого отримання тих знань, які інакше доведеться методом "набитих шишок" отримувати на практиці самостійно. Також особисто мені дуже важливо буває почути в завершеному, сформульованому виді позицію, якій в тому або іншому питанні, можливо, і сам дотримуєшся, але більше на рівні відчуттів "правильно/неправильно", а не на рівні обгрунтованого концепту. Так, дуже важливо отримати підтвердження від "гуру", що кожен без виключення аспект діяльності фірми має бути підпорядкований загальній стратегії, яка має пропрацювати, бути зрозуміла партнерам, юристам, на яких, власне, і покладений операційний рівень її реалізації.

До лекцій пана Рябоконя я рахував розроблену і впроваджену у нас на фірмі фінансово-компенсаційну схему для партнерів, яка з невеликими змінами успішно застосовується вже декілька років, - мало не ідеальною. Ще більше в цій думці я затвердився після презентації на одному з юридичних форумів системи, названою MeritBased, яка була покликана об'єднати необъединимое - LockStep і EatWhatYouKill. У нас вже декілька років працювала система, яка в собі містила основні особливості представленої системи. Але після лекції Олега Рябоконя я задався питанням: чи витрачаємо ми засоби на те, що нам передусім необхідно в сучасних умовах на сьогоднішньому етапі розвитку? Яке наше стратегічне бачення подальшого розвитку і наскільки те, що передусім потрібне, ми заохочуємо? Думаю, що після лекцій О. Рябоконя наша "майже ідеальна" система зазнає змін".

Читайте також:

"Стартував цикл лекцій Олега Рябоконя "Усе про юридичний бізнес"

"Олег Рябоконь провів другу лекцію з циклу "Усе про юридичний бізнес"

"Олег Рябоконь провів третю лекцію з циклу "Усе про юридичний бізнес"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини