Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як вести діалог з держорганами без ризику для бізнесу?

31 жовтня 2012, 14:34
385
2
Автор:
Реклама

Представники держорганів досить часто звертаються до підприємців за найрізноманітнішою інформацією і даними. Щоб попередити появу проблем в майбутньому, слід пам'ятати про деякі речі. Спершу, в 90% випадках вас просять надати деякі відомості, а не вимагають. Як, пояснює адвокат Юрій Киселевміж цими двома формулюваннями є принципова відмінність: якщо ви відповідаєте на прохання, то це ваше особисте волевиявлення, а не зобов'язання. Плюс до усього, саме так, якщо справа дійде до судового розгляду, це буде сприйнято судом.

Проте, це ні в якому разі не означає, що такі прохання можна ігнорувати. Такого категорично робити не можнавідповідати треба, але робити це треба уміючи. Приміром, спершу на запит тією ж податковою дайте проміжну відповідь, в якій, клятвено переконуючи, що "...та ми, звичайно ж, готові дати вам усю необхідну інформацію, але…". А далі починається найцікавіше: ви уточнюєте, а що ж конкретно від вас хотіли, які документи, а може, в якій формі вони мають бути подані та ін. Подібні питання слід посилати десь в середині терміну даного для вашої реакції у відповідь. Головне відмітити, що ви готові співпрацювати.

В окремих випадках, відмічає експерт, якщо справа кінцева, не торкається якогось дрібного питання, краще спровокувати виїзну перевірку (яка можлива, як наслідок ненадання інформації)чим надати відомості за запитом. Таке рішення обгрунтовується тим, що важко передбачити, коли і в якій формі ця інформація в майбутньому випливе. У ході ж перевірки ви знаходитеся на своїй території, умовно контролюючи дії податківців.

Крім того, існує ряд випадків коли інформацію можна не подавати:

- підпис не відповідає прізвищупро що говорить тій, що склалася судова практика. Якщо на документі, приміром, написано, що начальник податкової Сидоров, а замість нього через риску підписується Петров, як зам, але при цьому він не вказує своє прізвище, то юридично такого документу не існує, відмічає Ю. Киселев.

- неправильне правове посилання (особливо часто цим грішать МВС і СБУ, вказуючи, наприклад, акти стосовно профілактики правопорушень за 2007-2008 рр.).

- відсутність конкретного переліку документів.

У таких випадках слід уважно читати запити, що поступають від держорганів, і при відповіді вказувати на подібні помилки. Але при цьому бути досить обережними - ніхто не любить критику.

Також існує ще одне дивовижне формулювання, що використовуване в запитах і зобов'язує розкривати банківську і інші таємниці, відносно того, що ваш контрагент (чи хтось інший, пов'язаний з вашим бізнесом) займається відмиванням прибутків отриманих злочинним шляхом. Не слід надавати прошену інформацію, якщо тільки ви не отримаєте рішення суду, що набуло чинності, згідно з яким ті або інші дії визначені як злочин.

Ви можете ознайомитися з аналітичними матеріалами і консультаціями по даній і іншим тематикам, безкоштовно встановивши на тест систему ЛІГА :ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини