Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Комітет підтримує введення екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації т/з

30 жовтня 2012, 10:41
174
0
Автор:
Реклама

Комітет з питань екологічної політики, природокористування і ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи підтримує проект закону про внесення змін до Податкового кодексу відносно сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

Законопроектом № 11260 пропонується одночасне введення Закону "Об утилізації знятих з експлуатації транспортних засобів", яким будуть визначені правові основи функціонування системи збору, видалення, знешкодження і утилізації непридатних для використання т/з, і Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу відносно сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації т/з", спрямованого на вирішення фінансових питань, пов'язаних з дією системи утилізації транспортних засобів.

Проектом пропонується розширити базу екологічного податку передбачивши стягування цього податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів категорій M і N (легкові, вантажні, вантажопасажирські автомобілі, автобуси і спеціальні т/с).

Згідно з документом платниками екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації т/з являються особи, які :

- здійснюють ввезення транспортних засобів на митну територію України і виробництво (виготовлення) т/з на території України для продажу на внутрішньому ринку України;

- придбавають транспортні засоби у осіб, які не платять екологічний податок відповідно до НК.

Розмір екологічного податку, підмета сплаті з конкретного транспортного засобу, обчислюється виходячи із ставок і коефіцієнтів для кожного виду транспортного засобу, об'єму двигуна, року випуску, маси і інших характеристик.

Не являються платниками екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів :

- особи, які ввозять на митну територію України т/з, належать дипломатичним представництвам або консульським установам іноземних держав, міжнародним організаціям, які користуються привілеями і імунітетом згідно із загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права, а також співробітниками таких представництв, установ, організацій і членам їх сімей;

- особи, які ввозять на митну територію України т/з раніше вивезені за межі митної території України за наявності документів, що підтверджують їх попереднє вивезення;

- нерезиденти, які тимчасово ввозять на митну територію України т/з особистого користування;

- особи, які ввозять на митну територію України т/з в режимі транзиту, та ін.

На засіданні комітету відзначалося, що введення такого екологічного податку в перший рік після вступу забезпечить прямі додаткові надходження до бюджету в об'ємі 2,2 млрд. гривен як від імпорту, так і від внутрішнього виробництва транспортних засобів. При цьому, внутрішнє виробництво транспортних засобів виросте на 25%, що зумовить збільшення бюджетних надходжень також від інших податків і зборів. Об'єми імпорту транспортних засобів скоротяться на більш ніж на 3%, за рахунок загальної позитивної динаміки росту і низької наповненості внутрішнього автомобільного ринку.

Відзначалося також, що враховуючи наявні розміри автомобільного парку в Україні, прогнозоване збільшення об'ємів зняття колісних транспортних засобів з експлуатації, ріст потреби в утилізації автомобільної техніки, сьогодні вимагає рішення питання про комплексний вжиття заходів по запобіганню або зменшенню об'ємів утворення відходів, стимулювання впровадження маловідхідних, ресурсозберігаючих технологій в області виготовлення автомобільного транспорту, а також розвитку і підтримки системи утилізації транспортних засобів.

За інформацією прес-служби ВР.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини