Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін вирішив, за які дії митників відшкодовується завданий збиток

29 жовтня 2012, 11:22
223
0
Автор:
Реклама

Проект № 11380 розроблений з метою вирішення питань відшкодування збитку, заподіяного неправомірними рішеннями, діями або бездіяльністю митних органів, їх посадовців при виконанні ними своїх службових обов'язків і приведення ТК у відповідність з нормами Бюджетного кодексу, а також обліку рекомендацій FATF в частині затримання митними органами валютних цінностей за наявності підозри в легалізації (відмиванні) прибутків, отриманих злочинним шляхом.

Згідно з документом підлягає відшкодуванню збиток, заподіяний митниками при виконанні ними своїх службових обов'язків, а саме у випадку:

- неправомірного застосування до товарів, т/із заходів нетарифного регулювання ВЭД;

- безпідставної відмови митних органів в поверненні платникам митних платежів помилково і / або надмірно сплачених ними грошових зобов'язань;

- проведення митними органами документальної перевірки;

- порушення встановлених ст. 357 (операції з узятими пробами (зразками) товарів) ТК термінів;

- застосування технічних і спецзасобів, службових собак під час здійснення митного контролю, та ін.

У діючій редакції ст. 30 ТК такий перелік відсутній.

Також передбачається відшкодування упущеної вигоди і моральної шкоди у разі встановлення в діях відповідних осіб складу злочину за звинувачувальним вироком, що набрав законної сили, шляхом пред'явлення вимог до такої особи.

Після виконання рішення суду про стягнення засобів з держбюджету митний орган проводить службове розслідування відносно причетних посадовців або інших працівників, якщо рішенням суду не встановлено складу злочину в діях вказаних осіб. За результатами службового розслідування митні органи, організації і органи прокуратури за уявленням відповідних матеріалів органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, в місячний термін можуть згідно із законом звернутися до суду з позовною заявою про відшкодування збитків нанесених держбюджету, з пред'явленням зворотної вимоги (регресу) у розмірі виплаченого відшкодування до посадовців або іншим працівників митних органів, винних в нанесенні збитку.

Проектом також встановлюється максимальний рівень комісійної винагороди підприємству торгівлі, яке реалізує конфісковані і обернені в дохід держави товари, - 15% від вартості таких товарів.

Крім того, Митний Кодекс пропонується доповнити ст. 457-1, згідно якої за наявності достатніх підстав вважати, що валютні цінності, які переміщаються через митний кордон України, можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) прибутків, отриманих злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, в т. ч. у разі отримання відповідної офіційної інформації від правоохоронних або інших органів, митний орган здійснює затримання валютних цінностей на строк до 5 робочих днів. Про факт затримання валютних цінностей складається протокол, який підписується посадовцем митного органу, що його склав, особою, яка переміщає валютні цінності, і двома понятими. Затримані валютні цінності розміщуються на митному складі або здаються в уповноважений банк України.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини