Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Приховання трудових договорів : кого перевірятимуть і як уникнути порушень?

19 жовтня 2012, 17:09
692
5
Автор:
Реклама

Закон про зайнятість забороняє працедавцеві застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових стосунків, здійснювати дії, спрямовані на приховання трудових стосунків. Особливу увагу треба звернути на останнє формулювання стосовно приховання. В цьому випадку законодавець мав зважаючи на цивільно-правові договори, які працедавці з тих або інших причин люблять робити висновок з фізособами. Це або договори підряду на виконання робіт або надання послуг. Нічого страшного, якщо на загальну чисельність таких працівників з договорами доводитися небагато, але якщо їх спостерігається велика кількість, то з високою часткою ймовірності у гості може прийти інспектор по праці.

До того ж, якщо співробітник за договором виконує однотипну роботу, з місяця в місяць отримує гроші, стосунки між підприємством і фізособою носять нерозривний характер, то, швидше за все, при перевірці вони будуть кваліфіковані, як приховання трудових стосунків. До того ж, чим ще небезпечно оформляти співробітників так само? Така форма роботи приховує чисельність співробітників, і у разі виявлення подібних прихованих стосунків, донараховуватиметься квота понад це. Щоб уникнути претензій з боку перевіряючих радять постійно міняти предмет договорурозраховувати в кожному документі на різний результат, а не оформляти виконання одних і тих же обов'язків договором.

Тетяна Моисеенкодиректор консалтингової компанії "Учбовий центр "ДОМІНАНТА", підкреслює, що часто на приховання трудових стосунків перевіряють докторіва також слід бути обережним при оформленні подібним способом журналістів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини