Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Практика ВСУ : надання довідки про право на пільги колишньому працівникові міліції

10 жовтня 2012, 13:04
463
2
Автор:
Реклама

У червні 2010г. сторона звернулася до суду з позовом, в якому просила зобов'язати управління МВС видати довідку про право на 50-процентну скидку по оплаті житлової площі і комунальних послуг відповідно до ст. 22 Закони України "Про міліцію"а також зобов'язати управління праці і соціального захисту включити позивача в Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, що мають право на пільги. У задоволенні позову було відмовлено.

Донецький апеляційний адміністративний суд визначенням від 14.09.2010г. і Вищий адміністративний суд України визначенням від 19.01.2012г. залишили рішення без змін.

Пізніше позивач в заяві про перегляд судових рішень Верховним Судом України посилаючись на неоднакове застосування касаційним судом в подібних правовідносинах просив відмінити прийняті у справі судові рішення і прийняти нове - про задоволення позову.

На обгрунтування своїх вимог, позивач до заяви приклав визначення ВАСУ від 30.10.2009г. № До-10431/08у якому касаційний суд прийняв рішення, про те, що працівник міліції, звільнений за власним бажанням відповідно до підпункту "ж" п. 64 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до ст. 12 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб". При цьому, за правилами ч. 6 ст. 22 Закони "Про міліцію" за ним зберігаються встановлені цим Законом пільги.

Вирішуючи питання про усунення розбіжностей в застосуванні вищезгаданих норм права, колегія суддів Судової палати у адміністративних справах ВСУ виходила з наступного:

1. Порядок і умови проходження служби в міліції згідно ч. 1 ст. 18 Закону № 565 - XII регламентуються Положенням про проходження служби особовим складом органів внутрішніх справ, затверджуваним Кабміном. Так, в п. 64 Положення вказаний перелік підстав по яких проходить звільнення осіб середнього, старшого і вищого начальницького складу із служби.

2. Частиною 6 ст. 22 Закони № 565 - XII визначені підстави, звільнення по яких передбачає право на збереження пільг встановлених Законом, а саме: за віком, хворобі або вислузі років, які відповідають підпунктам "а", "б" п. 64 Положення.

Як встановили суди попередніх інстанцій, позивач був звільнений з органів внутрішніх справ відповідно до підпункту "ж" п. 64 Положення - за власним бажанням в запас, тобто цей пункт не надає право на отримання пільгтому касаційний суд дійшов правильного висновку в питанні правомірності відмови управління МВС відносно позивача у видачі довідки про право на пільги.

Суд відмітив, що позивач, посилаючись на рішення касаційного суду на підтвердження наявності своєї права на пільгу неправильно розтлумачив норму, його наміри є безпідставними, оскільки вказана норма закону встановлює умови, при яких особа, звільнена із служби, отримує право на пенсію за вислугу роківа не умови для звільнення із служби у зв'язку з вислугою років.

Таким чином, незалежно від наявності умов для призначення пенсії за вислугу років згідно ст. 12 Закону № 2262 - XIIправо на збереження встановлених Законом № 565 - XII пільг має тільки працівник міліції, звільнений із служби на підставах, які визначені в ст. 22 Закони, тобто за віком, хворобі або вислузі років.

Враховуючи вищевикладене, в задоволенні заяви позивача вирішено відмовити.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини