Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Януковича попросили ветувати Закон про єдиний демреестре

8 жовтня 2012, 14:26
123
1
Автор:
Реклама

Держпідприємництво України підготувало лист Віктору Януковичу з рекомендацією накласти вето на прийнятий Верховною Радою 2 жовтня 2012г. Закон про єдиний державний демреестре (проект № 10492 ).

Закон, поданий на розгляд ВР народним депутатом Грицаком В. М., вводить велику кількість документів, які дублюють вже існуючі. Раніше спроби ввести біометричні паспорти, і аналогічні законопроекти вносилися на розгляд парламенту вже чотири рази. На початку року подібний Закон від народних депутатів Коновалюка В. И., Зарубинского А. А., Мойсика В. Р., Береговий И. Г. і Буджерака А. А. був ветований Президентом. У Держпідприємництві сподіваються, що В. Янукович і цього разу накладе вето.

У держслужбу з питань регуляторної політики і розвитку підприємництва є ряд принципових зауважень до Закону:

1. Запропонованим документом під ідеологією виконання Плану дій з лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України фактично пропонується створити на базі Державної інформаційної системи реєстраційного обліку фізосіб і їх документування, яка містить невеликий об'єм інформації про особу, Єдиний держреєстр фізосіб, в який вноситиметься значний, необмежений тільки питаннями документування, об'єм інформації про усе населення України, що ніяк не пов'язане з можливістю отримання громадянами України права безвізового режиму в'їзду і пересування по територія країна ЄС.

2. Слід зазначити, що в Україні створена і функціонує Державна інформаційна система реєстраційного обліку фізосіб і їх документування (далі ГИС), яка може бути використана в цілях видачі і обліку документів, передбачених Законом. Отже, сумніви викликає доцільність і раціональність створення нового Реєстру в умовах, коли він фактично дублює по своєму призначенню ГИС, а його функціонування забезпечуватиметься із застосуванням засобів ГИС.

3. Закон визначає безальтернативну технологію виготовлення для усіх видів документів, що засвідчують особу, і її спеціальний статус, а саме виготовлення їх з полімерних матеріалів, по технологіях лазерного гравіювання, лазерної перфорації, термодруку, багатокомпонентного захисному друку (ст. 13, 14) і так далі, виготовлення бланків таких документів буде дорогим і тягар оплати вартості виготовлення таких бланків документів лягає на громадян України, у тому числі малозабезпечених (інвалідів, ветеранів війни, пенсіонерів).

4. Передбачається видача значної кількості документів, перелік яких не обмежується документами України для виїзду за кордон, що містять безконтактний електронний носій інформації. Це, зокрема, торкається паспорта громадянина України (ст. 21) і водійського посвідчення (ст. 29). Такі нововведення істотно підвищать вартість виготовлення таких документів.

5. Не дивлячись на те, що оформлення паспорта громадянина України жодним чином не торкається Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для України, пропонується встановити, що оформлення паспорта громадянина України здійснюється усім особам, починаючи з народження і незалежно від віку на кожні десять років, який у тому числі містити безконтактний електронний носій інформації.

6. Враховуючи складні і дорогі технології виготовлення документів, зокрема паспорти громадянина України, а також відсутність в державі конкуренції у сфері виготовлення таких документів, можна констатувати, що положеннями Закону на законодавчому рівні закріплюється монопольне положення певних господарюючих суб'єктів і встановлюється обов'язок кожні десять років купувати за прогнозовано високими цінами паспорт громадянина України, тим самим даючи можливість цим суб'єктам отримувати надприбутки за рахунок громадян України.

За інформацією прес-служби Держпідприємництва.

Читайте також:

"Інформацію про українців внесуть в Єдиний демреестр"

Ірина Дбайлива : Без Закону про біометричні закордонні паспорти безвізовий режим з ЄС - під загрозою

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини