Комітет з питань економічної політики рекомендує парламенту прийняти в другому читанні і в цілому законопроект відносно виконання господарських зобов'язань (№ 11029), детальніше про яке читайте в матеріалі: "Запропоновано визначити наслідки недійсності кредитного договору".
Згідно з проектом, господарський суд не має права зупиняти провадження у справі про банкрутство. Крім того, під час проведення опису майна боржника - юрособи і накладення арешту на нього, державний виконавець також використовує відомості про те, що належить боржникові майні за даними бухгалтерського обліку. При прийнятті держвиконавцем постанови про арешт майна боржника арешт поширюється на усі поточні рахунки боржника, у тому числі і ті, які будуть відкриті боржником після винесення виконавцем постанови про арешт майна. Витрати, пов'язані з організацією і проведенням публічних торгів, аукціонів або реалізації майна боржника на комісійних умовах, не повинні перевищувати 5 % вартостей реалізації майна.
Члени комітету вважають, що реалізація положень проекту збільшить інвестиційну привабливість України, створить передумови для пожвавлення кредитування, створення нових робочих місць, збільшення виробництва вітчизняної продукції.
За інформацією прес-служби ВР.
Також читайте, що відносно проекту № 11029 думають експерти: старший партнер АК "Кравец, Новак і партнери" Ростислав Кравец ("Захопившись захистом кредиторів, в Україні зовсім забули про клієнтів фінустанов")а також старший радник АТ ЮФ "Василь Кисиль і Партнери" Вадим Беляневич і старший юрист компанії Олег Качмар ("Суди практично не визнають кредитні договори недійсними").