Проектом передбачено зниження ставок для малих і середніх підприємств: платники єдиного податку 5 і 6 груп платитимуть не 7 і 10%, а тільки 5 і 7% відповідно. Крім того, для цих категорій підприємців скасовані обмеження по кількості найнятих робітників. До того ж платники другої групи зможуть звітувати перед ДПС раз на рік, а не щокварталу, як зараз. У законопроекті також передбачено введення електронної форми заповнення заяви про перехід на спрощену систему оподаткування.
Згідно з документом обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій торкається виключно платників податків, що знаходяться на 3-6 групі єдиного податку. Ці підприємства вже працюють із застосуванням касових апаратів, законопроект спрямований на встановлення жорсткіших вимог до застосування РРО підприємствами групи luxury (а саме реалізаторів цінного годинника, ювелірних виробів, цінної побутової техніки і так далі). За словами фахівців податкової, таке нововведення стане першим кроком до введення податку на розкіш. Мікробізнесу, працюючого на 1-2 й групі (а це - 81 % від усіх упрощенцев), наприклад, підприємців, працюючих на ринках, норма не торкнеться.
Інших повноважень ДПС у разі прийняття змін до Кодексу не отримає. А саме, в законопроекті не передбачено право ДПС самостійно списувати засоби з рахунків компаній, що мають податковий борг. Також податкова не матиме права забирати власність платника податків, що знаходиться в податковій запоруці. Такі операції здійснюватимуться, як і зараз, виключно за рішенням суду. Окрім цього, в законопроекті не йде мова про ліквідацію податкових пільг.
За інформацією прес-служби ДПС.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що податкова планує відмінити ряд пільг для окремих категорій платниківа також органи ДПС отримають можливість самостійно приймати рішення про стягнення засобів з рахунків платника податків у банках і про погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що знаходиться в податковій запоруці, без звернення до суду. Остання позиція була розкритикована УКБС.