Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінюст дав роз'яснення відносно виконання нотаріусами функції фінансового моніторингу

28 вересня 2012, 17:50
649
0
Автор:
Реклама

Мінюст листом від 26.09.2012г. дав роз'яснення відносно здійснення нотаріусами фінансового моніторингу.

Так, з ухваленням Закону України "Про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) прибутків, отриманих злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" на нотаріусів покладена нова функція, - здійснення фінансового моніторингу.

Варто відмітити, що Закон відносить нотаріусів не просто до суб'єктів первинного фінансового моніторингу (далі - финмониторинг), а надає їм статус спеціально визначених суб'єктів финмониторинга (ст. 5 Закону).

Фінансовий моніторингнагадує Мінюст це сукупність заходів, здійснюваних суб'єктами у сфері запобігання і протидії легалізації (відмиванню) прибутків, отриманих злочинним шляхомабо фінансування тероризму, що включають проведення державного фінансового моніторингу і первинного фінансового моніторингу, згідно ст. 1 Закону. Державний фінансовий моніторинг здійснюються суб'єктами державного финмониторинга, а первинний фінансовий моніторинг включають проведення обов'язкового финмониторинга і внутрішнього фінансового моніторингу.

Ст. 6 Закону визначає загальний перелік завдань, обов'язків і прав суб'єкта первинного финмониторинга. Проте цією ж статтею передбачено, що на спеціально певних суб'єктів первинного фінансового моніторингу не поширюються обов'язки:

- по виявленню фінансових операцій, які підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу відповідно до ст. 15 Закону;

- повідомлення Госфинмониторингу про фінансові операції, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу, - впродовж 3 робочих днів з дня їх реєстрації або спроби їх проведення.

Таким чином, об'єм обов'язків суб'єкта первинного фінансового моніторингу у нотаріуса менше в порівнянні з іншими суб'єктами.

Згідно з абзацом 5 п. 6 Порядку визначено, що нотаріуси, як спеціально певні суб'єкти первинного фінансового моніторингу подають Госфинмониторингу інформацію необхідну для узяття їх на облік не пізніше, ніж впродовж 3 робочих днів з дати встановлення ділових стосунків з клієнтомякий має намір зробити одну з угод, певних ч. 1 ст. 8 Закону.

Виходячи з цього видно, що тільки за умови встановлення ділових стосунків з клієнтом і тільки по посвідченню певних угод нотаріус дає необхідну інформацію для узяття його на облік як суб'єкта первинного фінансового моніторингу. Такими угодами є:

- купівля-продаж нерухомості;

- управління активами клієнта;

- управління банківським рахунком або рахунком в цінних паперах;

- залучення засобів для утворення юридичних осіб, забезпечення їх діяльності і управління ними;

- утворення юридичних осіб, забезпечення їх діяльності або управління ними, а також купівлі-продажу юридичних осіб.

Ділові стосунки вважаються встановленими з моменту укладення договору про надання відповідних послуг як у письмовій формі, так і в усній формі, у випадках, коли законодавством для укладення таких договорів письмова форма не обов'язкова.

Нотаріуси заповнюють формупередбачену для спеціально певних суб'єктів первинного фінансового моніторингу, які здійснюють свою діяльність одноосібно.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини