Проект визначає, що в Україні установи охорони здоров'я можуть функціонувати в наступних організаційно-правових формах: бюджетні установи, державні і комунальні унітарні підприємства, господарські суспільства, приватні підприємства і об'єднання підприємств. Також можуть утворюватися об'єднання установ охорони здоров'я, зокрема, у вигляді територіальних медичних об'єднань і інших об'єднань, для виконання завдань в області охорони здоров'я. До складу таких територіальних об'єднань можуть входити установи відповідного профілю і спеціалізації.
Установа охорони здоров'я повинно пройти держреєстрацію (і відповідно потрапити в держреєстр), акредитацію і отримати ліцензію. Остання повинна містити додаток з вказівкою видів меддопомоги, перелік лікарських (провізорних) спеціальностей і спеціальностей молодших фахівців з медичною (фармацевтичним) освітою, згідно з якими ліцензіат має право здійснювати господарську діяльність по медичній практиці, і адреси здійснення медичної практики по цих спеціальностях.
Крім того, проект визначає обов'язкові складові договори про медичне обслуговування населення :
- об'єм медичної допомоги (показники продукту), надання якої повинне забезпечити установу охорони здоров'я або фізособу - приватний підприємець;
- індикатори ефективності і індикатори якості медичної допомоги;
- об'єм витрат на забезпечення надання медичної допомоги;
- права і обов'язки сторін, їх відповідальність.
Інформація про укладені договори про медобслуговування населення розміщується на офіційному сайті головних розпорядників бюджетних коштів не пізніше 5 робочих днів з дня їх укладення.
Набуття чинності документу автори запланували на 1 січня 2015 року.