Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Навіщо потрібні КСО проекти в юридичному бізнесі?

19 вересня 2012, 18:03
615
0
Реклама

18 вересня 2012 р. відбувся бізнес-сніданок: "КСО проекти в юридичному бізнесі: навіщо вони потрібні і як вони впливають на стійкість бізнесу", організований ЮРЛИГОЙ. Спікерами бізнес-сніданку виступили: начальник управління корпоративних комунікацій Platinum Bank Вікторія Михно, директор, Центр "Розвиток корпоративної соціальної відповідальності" Марина Сапрыкинафахівець з корпоративної соціальної відповідальності ДТЭК Юлія ЗаярнаяPR- директор проекту ЮРЛИГА компанії "ЛІГА: ЗАКОН" Клавдія Шевелюк.

Відмітимо, що питання корпоративної соціальної відповідальності (далі - КСО) стає усе більш актуальним для представників юридичного бізнесу України. На сьогодні вже зареєстровано 11 компаній для участі в премії Pro Bono Awards 2012 і 10 лідерів - для участі в номінації "найвідповідальніший лідер в юридичному бізнесі".

К. Шевелюк звернула увагу на те, що премія Pro Bono Awards проходить у рамках національного конкурсу бізнес-кейсів з КСО, який Центр "Розвиток корпоративної соціальної відповідальності" проводить вже 4 року підряд. Для юрбизнеса така премія пройде уперше.

Марина Сапрыкина

"Це абсолютно безпрецедентна практика. Уперше міжнародне жюрі оцінюватиме соціальні проекти, які здійснюють вітчизняні і міжнародні юрфірми на території України"- відмітила вона.

По словах М. Сапрыкиной, в найближчі 5 років усі юридичні фірми повинні будуть мати КСО стратегії. "Це буде вимога клієнтів і партнерів, з якими вони працюють. На це налаштовані світові тенденції"- відмічає пані Сапрыкина.

Вона також додала, що КСО - це відповідальність компанії за свій вплив на суспільство, яке проявляється в трьох сферах : економічною, екологічною і соціальною.

У свою чергу К. Шевелюк відмітила, що в юридичному бізнесі самою уразливою практикою з точки зору КСО є практика вирішення суперечок, яка в той же час є і можливістю для бізнес-стратегій в питаннях боротьби з корупцією.

Вона також нагадала про гучні банкрутства, які окрім іншого були також пов'язані з репутаційними крахами і недотриманням етичних стандартів. Так, зокрема, спікер приводила в приклад історію аудиторської компанії Arthur Andersen і резонансного банкрутства цього року юридичної фірми Dewey & LeBoeuf, яка проіснувала на ринку юруслуг всього 5 років. Таким чином, К. Шевелюк зробила висновок, що на сьогодні ключовим питанням залишається дотримання балансу між етичною відповідальністю перед клієнтом і ширшою відповідальністю - служінню закону.

При цьому В. Михно відмітила, що будь-якому бізнесу необхідно подивитися навкруги і побачити, що відбувається у світі. Так, вона привела в приклад КСО стратегію Platinum Bank, де є 4 ключові напрями: корпоративні стандарти управління, співробітники, співтовариство, довкілля. По словах В. Михно розробка КСО стратегії у банку стала необхідною з огляду на те, що банк не може залишатися в стороні від проблем, які мають глобальну дію на усіх, на кожну людину і кожен бізнес. У світі існують гострі проблеми (біологічні, соціологічні, етичні) і ці проблеми приведуть до великих змін в поведінці споживачів, уряду і інвесторів.

У свою чергу Ю. Заярная, відмітила, що в компанії ДТЭК питання КСО стояло на порядку денному з моменту її основи. "Помалу компанія прогресувала в цьому напрямі. Ми намагалися вкладати у великі проекти, які дають відчутні результати для населення міст. У певний момент ми зрозуміли, що це вже недостатньо Ми розробили декларацію соціального партнерства"- відмітила Ю. Заярная. Також вона звернулася до представників юркомпаний, які брали участь у бізнес-сніданку, з пропозицією співпраці в питаннях надання юридичних послуг і юридичних консультацій у рамках КСО.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини