Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Олег Рябоконь провів третю лекцію з циклу "Усе про юридичний бізнес"

18 вересня 2012, 15:34
281
0
Автор:
Реклама

В даний момент, за словами Олега Рябоконя, можна спостерігати захід однієї системи ведення юридичного бізнесу і схід абсолютно новою, а юристи, як лакмусові папірці повинні реагувати на зміни, що відбуваються. Адже будь-який фінал - цей початок чогось нового. Нічого катастрофічного не відбувається. Проте зміни в зовнішньому середовищі вимагають нових підходів і до управління компанією. Пошук таких актуальних рішень дається нелегко і навіть хворобливо.

Олег Рябоконь відмічає, що багато його колег вже звикли вважати ознакою успіху наявність великих клієнтів і просторого офісу. Проте не усі фірми встигли зайняти домінуюче положення на ринку і для таких компаній майбутнє за нішевими практиками. Питання тільки в тому, як позиціонувати себе на ринку. Юристи в цій ситуації як маленькі діти, яким довгий час обіцяли іграшку, але згодом так її і не купили.

"Закінчився час, коли замовлення приходили по e - mail, тепер юриста годують ноги", - так оцінив поточне положення українського юридичного ринку партнер однієї з провідних фірм. Прийнявши рішення, чим конкретно ви збираєтеся займатися, можна визначити максимально ефективну фінансову модель партнерства. "Немає ідеальних систем. Для кожної характерні свої переваги і недоліки. Вибір треба робити, виходячи з доцільності для кожного конкретного випадку", - відмічає Олег Рябоконь.

Дивіться відео інтерв'ю з Олегом Рябоконем про значення прозорості і публічності сучасного юридичного бізнесу, а також про ключові моменти антикризового менеджменту юридичних компаній

Учасники лекції отримали можливість поміркувати над перевагами різних видів партнерствавизначуваних доповідачем. До їх числа входять:

- феодалізм: в структурі бізнесу створюється юридичний департамент, який з часом починає виконувати не лише внутрішні, але і зовнішні замовлення, що згодом спричиняє за собою відхід співробітників у власну практику.

- капіталізм, що зароджується, який розвивається або у формі індивідуального господарства (юрист і учні), або за принципом кооперативу. У останньому варіанті закладені риски конфліктів стосовно розмірів матеріальних вкладень і міри участі партнерів в прибутку.

- зрілий капіталізм: роботу можна організувати або за принципом мисливців-збирачів, коли упор робиться на особисті якості партнерів і "здобич" прибутку, або за принципом землеробів, коли створюється стійкий корпоративний бренд, що має цінність для клієнта.

-социализм: партнери наслідують принцип рівномірного розподілу прибутку, проте при цьому виді партнерства існує ризик зупинки в розвитку компанії і появи "втомлених партнерів" з низькою мотивацією підвищення власної результативності.

- розвинутий капіталізм: юридичні фірми стають акціонерними товариствами і притягають інвестиції, виходячи на ринок цінних паперів. Успіх в даному випадку залежатиме від можливості забезпечити прибуток, стабільність і головне - незалежність в ухваленні рішень від акціонерів.

"У Україні остання модель доки неактуальна. У нас навіть компанії, які повинні продавати свої акції, не поспішають це робити", - відмічає О. Рябоконь.

Жаркі дискусії серед учасників лекції викликали питання заохочення співробітників. Як визначити, кого і наскільки сильно обрадувати? Чи потрібні штрафи? І чи треба взагалі працювати з людиною, якої доводитися штрафувати? Відповіді лежать в площині особистих якостей, домовленостей між партнерами і поточних завдань фірми. Приміром, підхід до заохочення співробітників і партнерів наступний: якщо проблема з кількістю роботи - те більше слід заохочувати тих, хто приводить клієнтів, а якщо навпаки - те акцент робити на співробітниках, якісно і що своєчасно виконують замовлення.

Олег Рябоконь неодноразово звертав увагу на питання фінансової звітності, які мають бути строго регламентовані.

"Ще на етапі організації бізнесу слід визначити для себе, хто і за що відповідає. Навіть якщо у вас 3 людини у фірмі, краще чітко позначити перелік їх обов'язків. Що ж до фінансів, то постійно треба тримати руку на пульсі, - підкреслює пан Рябоконь.- Партнери мають бути в курсі того, що відбувається в компанії, які прибутки, наскільки практики успішні або навпаки збиткові і як усе це співвідноситься із стратегічними планами компанії"- вважає О. Рябоконь.

При обговоренні ефективності компанії Олег Рябоконь радить не допускати впливу суб'єктивного чинникащо цілком можливо, якщо ви оперуєте не цифрами, а вислуховуєте інформацію на зустрічах з керівниками практик. Наслідком таких нарад може стати те, що у вас "виграє" та практика, представник якої зможе "зачарувати" вас аргументами. А ось його мовчазніший товариш не зможе пояснити, чим же він все-таки краще, хоча прибутків від його сфери діяльності дійсно може бути значно більше.

Читайте також:

"Стартував цикл лекцій Олега Рябоконя "Усе про юридичний бізнес"

Олег Рябоконь провів другу лекцію з циклу "Усе про юридичний бізнес"

"Анонс: Цикл лекцій Олега Рябоконя "Усе про юридичний бізнес"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини