14 вересня 2012 р. відбулося засідання Пленуму Вищого адміністративного суду України на якому прийняли дві постанови:
1. "Про внесення змін до постанови Пленуму ВАСУ від 13.12.2010 р. № 3 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах відносно оскарження рішень, дій або бездіяльності Державної старанної служби";
2. "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 4.09.2008 р. № 500 - VI "Про забезпечення реалізації житлових прав жителів гуртожитків".
В результаті розгляду першої постанови новим пунктом 11 доповнили постанову Пленуму ВАСУ "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах відносно оскарження рішень, дій або бездіяльності Державної старанної служби".
Нагадаємо, що згадана постанова прийнята Пленумом ВАСУ 13 грудня 2010 р., а 21 травня 2012 р. в нього були внесені істотні зміни.
Новим пунктом 11 чітко визначено відповідача у справах по оскарженню рішень, дій або бездіяльності органів Державної старанної служби чи іншого посадовця Державної старанної служби, а також визначений склад колегії, яка розглядає справу в адміністративному суді першої інстанції залежно від статусу відповідача.
Що стосується другої постанови, то, за словами судді ВАСУ Михайла Смоковича, практика була проаналізована у зв'язку із зверненням Генпрокуратури відносно здійснення узагальнення практики застосування адміністративними судами положень згаданого Закону. Основою цього звернення було доручення Президента України від 30 травня 2012 № 1-1/1405, надане з метою забезпечення конституційних прав на житло громадян, що проживають в гуртожитках, і виявлені Генпрокуратурою випадків неоднакового застосування адміністративними судами законодавства при розгляді і рішення справ, пов'язаних із застосуванням Закону "Про забезпечення реалізації житлових прав жителів гуртожитків".
Як відмічали на Пленумі, результати проведеного аналізу свідчать про те, що суди в основному дотримуються вимог норм процесуального і матеріального права при розгляді і вирішенні справ, пов'язаних із застосуванням згаданого Закону.
Аналіз складається з п'яти частин: в першій роз'яснюється, які саме справи цієї категорії відносяться до адміністративних, друга визначає позивача в цій категорії справ, в третій говориться про предметну осудність таких справ, четверта пояснює, кімнати в яких гуртожитках можуть бути приватизовані, п'ята допомагає розмежувати такі поняття як відчуження і приватизація.
Тексти постанов Пленуму з'являться в системах ЛІГА :ЗАКОН найближчим часом.