ДПС листом від 27.06.2012 р. № 17922/7/15-3417-01 роз'яснила деякі питання оподаткуванні представництв нерезидента.
ДПС звертає увагу на те, що Закон "Про операції з давальницькою сировиною в зовнішньоекономічних стосунках", який регулював операції з давальницькою сировиною, 1 червня 2012 р. втратив силу згідно з новоприйнятим Митним кодексом, тому, починаючи з вказаної дати, операції з приміщення товарів під митний режим переробки на митній території України здійснюються відповідно до глави 23 розділи V "Митні режими" ТК.
Враховуючи, що для операцій з поставки сировини для використання в операціях по переробці товарів, поміщених в митному режимі переробки на митній території України, НК не передбачено окремого порядку оподаткування, то ДПС стверджує, що операції по реалізації резидентом України (платником ПДВ) нерезиденту України на митній території України сировини для використання в операціях по переробці товарів, поміщених в митному режимі переробки на митній території України, підлягають оподаткуванню в загальновстановленому порядку по ставці 20%.
У листі відзначається, що суми ПДВ, сплачені при придбанні сировини на митній території України постійним представництвом нерезидента, декларуються в декларації по ПДВ такого постійного представництва нерезидента в розділі II "Податковий кредит" і відповідно беруть участь в розрахунок бюджетного відшкодування.
Враховуючи те, що переробка товарів для вільного звернення на митній території України завершується шляхом приміщення продуктів їх переробки в митний режим імпорту, а також те, що декларант має право заявити українські товари (окрім палива і енергії), повністю використані при переробці іноземних товарів, в митний режим експорту, власник або уповноважена ним особа при завершенні переробки товарів для вільного звернення на митній території України має право:
- вартість товарів, повністю використаних при переробці товарів для вільного звернення на митній території України, заявити в митний режим експорту з наступним декларуванням вартості цих товарів в загальній вартості продуктів переробки товарів в митний режим імпорту, або
- не декларувати в митному режимі експорту вартість товарів, повністю використаних при переробці товарів для вільного звернення на митній території України, і, відповідно, не враховувати вартість цих товарів при приміщенні продуктів переробки товарів для вільного звернення на митній території України в митний режим імпорту.
Варто відмітити, що реалізація готової продукції на митній території України здійснюється в загальновстановленому порядку з нарахуванням ПДВ по основній ставці.
При цьому треба враховувати, що відповідно до ст. 155 ТК реалізація на митній території України продуктів переробки, власником яких є нерезидент, здійснюється через зареєстроване в Україні його представництво, на яке покладається обов'язок по декларуванню цих продуктів переробки для вільного звернення.
Що стосується оподаткування податком на прибуток представництва нерезидента в Україні, то ДПС повідомила таке.
Згідно НК постійні представництва нерезидентів, які отримують прибутки з джерелом походження з України або виконують агентські (представницькі) і інші функції відносно таких нерезидентів або їх засновників, є платниками податку на прибуток.
Податок на прибуток нараховується постійним представництвом - платником податків самостійно по ставці, визначеній ст. 151 разд. III НК, від податкової бази, визначеної ст. 149 разд. III НК.
ДПС відмічає, що при визначенні об'єкту оподаткування на прибуток постійному представництву нерезидента в Україні слід керуватися відповідними нормами НКщо встановлюють порядок визнання і склад прибутків і витрат, а також вимоги до первинних документів, що підтверджують отримання прибутків і здійснення витрат по будь-яких операціях, здійснюваних представництвом.