Верховний Суд України на спільному засіданні судових палат у господарських і цивільних справах 5 вересня 2012 р. розглянув справу № 3-32 гс 12, предметом якого була суперечка про стягнення суми, виплаченої Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань (далі - фонд) застрахованій особі, з лиця, винного в ДТП, в результаті якого стався страховий випадок.
При розгляді цієї справи ВСУ зробив правове укладення, згідно з яким перехід до страховика прав страхувальника відносно особи, відповідальної за заподіяний збиток (суброгування - ст. 993 ГК України) допускається тільки в майновому страхуванні і таке право не може бути застосоване в особистому страхуванні життя і здоров'я.
Отже, при особистому страхуванні життя і здоров'я потерпілий має право отримати і страхову виплату від фонду, і в повному об'ємі відшкодування шкоди від її причинителя.
ВСУ вважає, що оскільки право вимоги до особи, відповідальної за заподіяну шкоду здоров'ю, по своєму характеру є нерозривно пов'язаним з особою того, що самого потерпіло, то згідно ст. 515 ГК України воно не може переходити до інших осіб, у тому числі і фонду. Здійснення фондом страхових виплат застрахованому за договором обов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і профзахворювання збитком для фонду не єоскільки винне в порушенні прав застрахованого особа ніяких прав фонду не порушила.
У зв'язку з цим, у разі виплати фондом страхових сум застрахованому у фонду відсутній і право регресної вимоги до винного в настанні страхового випадку особі.