Сьогодні Кабмін схвалив підготовлений Мінекономрозвитку проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно скорочення кількості документів дозвільного характеру". Законопроект розроблений на виконання Національного плану дій на 2012 рік по впровадженню Програми економічних реформ.
Законопроектом передбачається відміна і обмеження сфери дії 64 документів дозвільного характеру з діючого Переліку, затвердженого Законом України № 3392 (з них 60 - відміняються повністю). Відміняються 27 документів дозвільного характеру, встановлених спеціальними законами. Уточнюються назви 13 документів дозвільного характеру.
З ухваленням законопроекту майже удвічі повинне зменшитися навантаження дозвільних процедур на бізнес за рахунок простої відміни дозвільних документів. Закладені правові механізми, спрямовані на звільнення підприємців від необхідності проходження зайвих і обтяжливих адміністративних процедур.
Також проект містить норму, згідно якої обов'язок отримання узгоджень, укладень і інших документів, які передують отриманню документу дозвільного характеру, буде покладений на дозвільний орган, що оформляє документ дозвільного характеру, без залучення підприємства. Зокрема, пропонується відмінити "Сертифікат якості зерна і продуктів його переробки"який не застосовується в Європі, заважає нормальній роботі зернового ринку.
У свою чергу буде скасований ряд дозволів, що видаються санітарно-епідеміологічною службою, значно обмежено сферу застосування дозволів ветеринарної служби, зняті зайві дозвільні перешкоди для бізнесу, пов'язані з охороною культурної спадщини, операціями з відходами і т.д.
Також Уряд схвалив проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Мета проекту - встановлення на законодавчому рівні відповідальності посадовців контролюючих органів за недотримання ними порядку здійснення державного нагляду (контролю). Пропонується введення норми про звільнення після третього порушення посадовців контролюючих органів за рішенням суду і заборони "контролерам" три роки обіймати посади в державних органах за недотримання ними процедури здійснення держнагляду (контролю), передбаченої законом.
Крім того, урядом схвалений проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про основні принципи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" відносно обмеження втручання в діяльність суб'єктів господарювання. Законопроектом пропонується, зокрема, введення таких норм : проведення тільки планових комплексних перевірок суб'єктів господарювання не частіше одного разу в рік; обгрунтованість прийнятих органом державного нагляду (контролю) міри реагування відносно суб'єктів господарювання має бути підтверджена судом.
Джерело: Урядовий портал