Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Адвокат не бачить складу карного злочину в ситуації з білбордом

15 серпня 2012, 12:34
260
2
Автор:
Реклама

На сьогодні в численних вітчизняних ЗМІ обговорюється новина про те, що проти творця скандального білборда із зображенням пенсіонерки з котом і написом "Взнала, що онук голосував за "регіони" - переписала хату на кота" порушена кримінальна справа. Як відмічають журналісти, автор білборда знаходиться в карному розшуку, проте звинувачення йому поки що не пред'являли.

Власник білборда - директор рекламного агентства "Апельсин" - після телефонної розмови з високопоставленим чиновником потрапила в реанімацію.

На питання - що ж загрожує авторові білбордадеякі юристи висловлюють думку, що вказані дії теоретично можна кваліфікувати по ст. 170 УК, згідно якої за умисну перешкоду законної діяльності профспілок, політичних партій, громадських організацій або їх органів загрожує покарання у вигляді виправних робіт строком до 2 років або позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

В той же час, в ексклюзивному коментарі для ЮРЛИГИ адвокат Андрій Осипов відмітив:

Андрій Осипов

Не "можна однозначно сказати, що кримінальна справа порушена у зв'язку з плакатом, а не, як це зазвичай робиться, коли справа порушується за якимись одними обставинами, але у зв'язку з чимось іншим для того, щоб давити на людину або ще що-небудь. Якщо ж ситуація таки пов'язана зі змістом плакату, і Партія регіонів вважає, що він містить інформацію характеру, що порочить, то тоді це цивільне правовідношення. Я не бачу складу карного злочину в ситуації з білбордом.

Важко припустити по яких статтях могла бути порушена справа проти автора білборда, оскільки з тексту, розміщеного на нім, можна сказати тільки що у бабусі є позиція :) Єдине, що я можу припустити з точки зору Карного кодексу, це те, що подібні справи у нас зазвичай порушуються по "хуліганці". Може бути кінцеве і ще щось, але фантазії слідчого тут важко передбачити.

Що стосується компанії, за допомогою якої білборд був розміщений, то якщо вона на законних підставах володіє білбордом, я не бачу взагалі ніяких підстав порушувати кримінальну справу. Інша справа, що в наших реаліях справу можуть порушити через це, але за іншими обставинами".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини