Автор проекту № 11013 жалкує, що статті Карного кодексу 1960г. що передбачають відповідальність за наклеп і образи були декриминализованы. "Нерідко наклеп або образа спричиняють за собою такі наслідки, які по завданому збитку незрівнянно важче, ніж окремі злочини, передбачені УК"- відмічає В. Журавский в пояснювальній записці. Також нардеп посилається на "позитивний" досвід Росії в цьому питанні.
Так, пропонується доповнити УК двома статтями 140-1 і 140-2, згідно з якими наклеп визначається як поширення свідомо помилкових відомостейчесть, що порочать, і гідність іншої особи або що підривають його репутацію, а образою вважається приниження честі і гідності іншої особи, виражене в непристойній формі.
Крім того, в проекті виділяється публічна наклеп (у виступі, демонстрована в творах або ЗМІ), поєднаний з звинуваченням особи у скоєнні важкого або особливо важкого злочину, досконала з використанням службового стану. Якщо ж наклеп викликав стійкий розлад здоров'я людинито порушникові загрожує від 3 до 5 років обмеження або поневіряння свободи. За інші різновиди наклепу штрафуватимуть (розміри варіюються від 500 до 5000 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян), призначатимуть виправні роботи, саджатимуть під арешт (від 3 до 8 місяців), а також позбавлятимуть права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.
Образа обійдеться дещо "дешевше" - штрафом до 500 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян і виправними роботами на строк до 6 місяців. Трохи суворіше покарання передбачене за публічну образу.
При розробці проекту автор орієнтувався на статті УК 1960 р.