У пояснювальній записці автори проекту відмічають, що застосування друку у бізнесі не лише не на користь, але швидше за все і в шкоду. По-перше, виготовлення друку віднімає і час, і гроші, до того ж, підробити друк досить легко. По-друге, не одиничні випадки рейдерських захоплень або не передачі колишнім керівництвом новому друку, внаслідок чого бізнес не може нормально функціонувати, оскільки рішення починають приймати або рейдери, або старе керівництво, яке оформляє договори "задніми" числами.
Проектом № 10730 пропонується виключити застосування друку суб'єктами господарювання в госпдіяльностіі встановити, що такі суб'єкти можуть мати друк зі своїм найменуванням і ідентифікаційним кодом, проте її виготовлення для отримання будь-яких документів дозвільного характеру не передбачається.
Дорученню від імені юрособи також не треба скріплювати друком. Разом цього, окрім підпису того, що видало такий документ, необхідно в обов'язковому порядку позначити його Ф. И. О.
Адвокатські колегії, бюро і так далі також не зобов'язані заводити собі друк і штамп.
Крім того, зміни торкнулися і документів, які юрособа надає нотаріусові для здійснення нотаріальних дій. Якщо раніше такі документи, що займають 2 листи і більше, повинні були зшиватися і скріплюватися друком, то тепер остання вимога може стати необов'язковою.
Оцінювачі тепер також будуть не зобов'язані скріплювати свої звіти друком. Норми про друк торкаються діяльності архітекторів і реєстраторів розрахункових операцій, акціонерних товариств і ОСМД, а також інших суб'єктів.
Нагадаємо, раніше Кабмін вже ініціював відміну застосування друку для суб'єктів частки права. Проте проект № 8215 хоч і був рекомендований комітетом для прийняття за основу, але парламентарі прислухалися до думки фахівців Головного науково-експертного управління ВР, які рекомендували відправити документ на доопрацювання. У числі зауважень, висловлених в укладенні, - відсутність інших механізмів забезпечення достовірності документів окрім підпису.
Про повторну ініціативу уряду стосовно відміни застосування друку було оголошено 25 червня, коли Кабмін схвалив розроблений законопроект.