Нова стратегія відрізняється від своїх попередніх аналогів показниками ефективності - в ній вироблений конкретний комплекс заходів і реальних механізмів реалізації, виходячи з можливостей і потенціалу кожного порту окремо.
Проект Стратегії утримує детальний аналіз світових тенденцій роботи портового сектора, а також прогнози ситуації на ринку вантажоперевезень морським транспортом і логістики вантажопотоків на майбутнє. У розрізі цього спрогнозовано, як розвиватиметься ситуація в Україні. Здійснений аналіз конкурентного середовища в Чорноморському регіоні: обкреслені основні переваги і недоліки у боротьбі за вантажопотік як українських портів, так і їх безпосередніх конкурентів.
Документ також містить детальний аналіз динаміки роботи українських портів за досить тривалий період часу, проаналізовані наявний потенціал і ресурси кожного порту, а також можливі варіанти їх розвитку з відповідними розрахунками і прогнозами. На основі цього прораховані і запропоновані найбільш оптимальні шляхи розвитку для кожного підприємства з віддзеркаленням усіх основних планових показників роботи.
Крім того, Стратегія охоплює не лише питання розвитку власне портовою (термінальною) інфраструктури, але і суміжною (під'їзні залізничні шляхи, дороги і тому подібне).
Проект був схвалений усіма членами Робочої групи і спрямований для подальшої обробки в Мининфраструктуры.
Довідка.
Робоча група з підготовки Стратегії розвитку морських портів України була створена наказом Віце-прем'єр-міністра України - Міністра інфраструктури Бориса Колесникова. До складу Робочої групи увійшли фахівці Міністерства різної галузевої спрямованості, морських портів і інших підприємств галузі. Крім того, до роботи групи були підключені і представники приватних структур, працюючих в портовому секторі України.
Також працювали над документом представники компанії Roland Berger Strategy Consultants. У Roland Berger працює більше 200 фахівців в транспортному секторі, її клієнтами є такі компанії як Hapag - Lloyd, Qatar Navigation, державні і приватні підприємства, що управляють терміналами і портами в Німеччині, Великобританії, Китаї і на Близькому Сході.
Джерело: Урядовий портал.