Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Пленум ВССУ роз'яснить практику застосування законодавства в справах по ДТП

15 червня 2012, 12:53
622
0
Реклама

Як повідомлялося на Пленумі ВССУ, питання, пов'язаний з відшкодуванням збитку, заподіяного джерелом підвищеної небезпеки, має особливе значення, оскільки актуальність цих проблем проявляється через велику кількість відповідних цивільно-правових суперечок в судовій практиці. Внаслідок цього, суди нерідко допускаються помилки в ході застосуванні норм процесуального і матеріального права. Також необхідність роз'яснення судової практики по цій категорії справ судді пояснювали тим, що, у разі нанесення збитку джерелом підвищеної небезпеки, основи і умови виникнення зобов'язання істотно відрізняються від загальних станів про цивільно-правову відповідальність, що вимагає виділення вказаних випадків в особливий різновид деліктних зобов'язань.

За словами судді ВССУ Бориса Гулькона сьогодні окремої постанови Пленуму про роз'яснення практики застосування цієї категорії справ не існує. "Суди при розгляді таких суперечок в деякій мірі враховують роз'яснення, надані постановою Пленуму Верховного Суду України 1992 року "Про практику розгляду судами цивільних справ по позовах про відшкодування збитку", яке містить тільки чотири пункти, присвячені спорам по ДТП. І взагалі немає роз'яснень стосовно страхових випадків, положень про регрес, суброгування, выгодоприобретателей, порядку відшкодування збитку і відносно інших питань"- відмічає суддя.

Крім того Б. Гулько стверджує, що істотно змінилося цивільне, зокрема, деліктне законодавство. "Проект постанови Пленуму підготовлений на підставі проведеного ВССУ узагальнення практики, яке затверджене на минулому засіданні Пленуму. При проведенні узагальнення виявлені основні помилки при застосуванні норм права, які допускають суди нижчих інстанцій"- відмітив суддя.

Відмітимо, що в проекті постанови Пленуму ВССУ "Про практику застосування судами законодавства при вирішенні суперечок про відшкодування збитку, заподіяного джерелом підвищеної небезпеки", зокрема, роз'яснені питання: само поняття джерела підвищеної небезпеки, деякі процесуальні питання, які є спеціальними при рішенні суперечок цієї категорії справ, особливості цивільно-правової відповідальності, питання співучасті винних у ДТП, різниця між власником і власником джерела підвищеної небезпеки, як визначається розмір відшкодування збитку і спосіб такого відшкодування і тому подібне. Відмітимо також, що значна увага в постанові приділена питанню страхування відповідальності за участю страховиків, зобов'язанням страхувальників.

Після прийняття постанови Пленуму ВССУ в першому читанні був створений робочий гурт для доопрацювання документу до другого читання.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини