Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

КСУ повернув депутатам право ініціювати денонсацію міжнародних угод

31 травня 2012, 14:00
154
0
Реклама

Законом № 4308 - VI, прийнятим Верховною Радою 11 січня 2012 року і що виклало в новій редакції статтю 202 Регламенту ВР, народні депутати позбавили самі себе можливості вносити до парламенту законопроекти про денонсацію того або іншого міжнародного договору.

З набуттям чинності Закону, з 29 січня 2012 року, таке право залишилося лише у представників старанної гілки влади. Тільки Президент і Кабінет Міністрів мали право внести до парламенту проект про денонсацію, при тому, що голосувати за проект, тобто вирішити питання про денонсацію, уповноважена все та ж Рада, представники якої самі ініціювати питання не могли.

До прийняття Радою Закону депутати були суб'єктами законодавчої ініціативи по цій категорії законопроектів. Оголошеним сьогодні рішенням Конституційний Суд парламентарям таке право знову надав, визнавши неконституційною частину першу статті 202 Регламенти.

На думку тих, що звернулися в КСУ з конституційним представленням 47 народних депутатів Законом № 4308 - VI, представники законодавчої гілки влади були обмежені в праві законодавчої ініціативи з порушенням ряду норм Конституції.

Суд відмітив в рішенні, що положеннями статті 93 Конституції право законодавчої ініціативи надане у тому числі і народним депутатам (разом з Президентом, КМУ і НБУ), а норм, які б хоч в якійсь мірі обмежували це право і позбавляли б депутатів можливості вносити законопроекти про ратифікацію або денонсацію, Конституція не містить. Він ухвалив, що частина перша статті 202 Регламенти суперечить статті 6, частинам першої, другої статті 8, частини другої статті 19 і частини першої статті 93 Конституції.

Суд також послався на своє рішення № 5-рп/2001 від 17 травня 2011 року, де підкреслювалося, що усе, перераховані в статті 93 Конституції, суб'єкти законодавчої ініціативи можуть подавати до парламенту законопроекти будь-ким питанням, окрім віднесених самою Конституцією до категорії тих, що ініціюються лише спеціально певним суб'єктом. КСУ констатував в тому ж рішенні, що Основний Закон не передбачає відмінностей в змісті і об'ємі наданого суб'єктам законодавчої ініціативи права законодавчої ініціативи.

Рішення КСУ знову дозволить депутатам вносити законопроекти про денонсацію одіозних Харківських угод між Україною і Російською Федерацією про терміни перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини