Конституційний суд оголосив 5 квітня 2012 року своє, прийняте напередодні, рішення у справі про конституційне представлення 59 народних депутатів, що просили розглянути на предмет відповідності Конституції положення статті 22 Закону "Про вибори народних депутатів України", зокрема - норму про рівномірне віднесення закордонних виборчих округів до усіх одномандатних округ, що створюються в Києві.
Як відомо, майбутні осінню парламентські вибори проходитимуть по мажоритарно-пропорційній системі. Тобто виборці голосуватимуть не лише за партійні списки кандидатів в депутати, але і за конкретного кандидата в кожному окрузі. Стаття 22 Закони дозволяла виборцям, що знаходяться за кордоном і що не проживало в Києві, голосувати за конкретних кандидатів, що балотувалися в київських мажоритарних округах. Саме це і стало каменем спотикання.
КСУ "зачепився" за те, що голосування виборців, що проживають за кордоном, за кандидатів в київських округах "не забезпечує відображення волевиявлення тих виборців, які проживають на території міста Києва". Дійсно, у такому разі за київських депутатов-"мажоритарщиков" голосували б не лише кияни, це був би не лише київський вибір. Проте, слід мати на увазі, що на парламентських виборах обираються не депутати київської місцевої влади, а народні депутати представницького органу усього українського народу (парламенту), у тому числі представники і тих українців, які проживають за кордоном.
Суд визнав неконституційним буквально наступні слова в частині другої статті 22 Закони - "з рівномірним віднесенням до всіх одномандатних округів, які утворюються на території столиці України - міста Києва".
Після такого рішення якраз говорити про порушення принципу рівності виборчих прав тепер уже відносно "закордонних" виборців. Оскільки у громадян України, в день голосування тих, що знаходилися на її території, буде можливість голосувати як за списки кандидатів від партій, так і за окремі кандидатури "мажоритарщиків", а ось ті, хто на день виборів перебуватиме за кордоном, на відміну від інших, за "мажоритарщиків" проголосувати не зможуть. Їх виборчі можливості в цьому сенсі явно будуть звуженими.
Одномандатні виборчі округи (у яких обираються "мажоритарщики") згідно із законом створюються тільки на території України.