За попередній тиждень, з 26 по 30 березня, системи ЛІГА :ЗАКОН поповнилися великою кількістю нових документів. З цікавих можна відмітити наступні.
Мінфін затвердив критерії, по яких оцінюються "шанси" суб'єкта первинного финмониторинга бути використаним для легалізації (відмивання) прибутків, отриманих злочинним шляхом або для фінансування тероризму. Критерії були розроблені для формування планів перевірок суб'єктів господарювання, за якими "спостерігає" Державна служба фінансового моніторингу. Зокрема, наказ Мінфіну № 435/20748 торкається суб'єктів підприємництва, що займаються посередництвом при купівлі-продажі нерухомості, а також юрособ і фізосіб-підприємців, що торгують або представляють послуги за готівковий розрахунок (при сумі операцій, що рівній або перевищує 150 тис. грн.).
Постановою Кабінету Міністрів від 28.03.2012 № 251 затверджений порядок отримання іноземцями і особами без громадянства "посвідки на проживання"; вказаний перелік документів, необхідних для отримання відповідного свідоцтва. Заяви для оформлення свідчень на постійне або тимчасове проживання подаються в територіальні органи або підрозділи Державної міграційної служби за місцем проживання.
Аудиторська палата України своїм рішенням від 26.01.2012 № 245/15 внесла зміни в Положення об удосконалення професійних знань аудиторів. Тепер аудиторам надана можливість удосконалювати свої знання в дистанційній формі. Раніше Положення зобов'язувало аудиторів безпосередньо бути присутніми в аудиторії під час навчання і на контрольному тестуванні.
Листом від 27.02.2012 р. N 19-201/2014-2310 Національний банк роз'яснює особливості заповнення статистичних звітів про валютні операції банків і порядку подачі таких звітів. А Мінфін у своєму листі від 03.01.2012 р. N 31-07240-11-28/11 розповідає про збереження умов оплати праці на попередньому місці роботи для працівників центральних органів виконавчої влади, яких перевели усередині органу на іншу посаду у зв'язку із скороченням штату.
Кабмін своїм постановою встановив механізм визначення класу професійного ризику виробництва по видах економічної діяльності (клас ризику впливає на розмір ставки єдиного соціального внеску). Затверджений Порядок визначає клас професійного ризику як рівень виробничого травматизму і профзахворювань, який визначає міру вірогідності втрати працездатності або смерті працівника під час виконання ним трудових обов'язків. При вирішенні питання про віднесення підприємства до певного класу професійного ризику враховується основний вид економічної діяльності, визначуваної по найбільшій питомій вазі об'єму реалізованої продукції або чисельності зайнятих осіб за попередній календарний рік. Діяльність в області права віднесена постановою до першого класу ризику.
Пенсійний фонд пройшовся по темі стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків і застосуванню фінансових санкцій. У листі № 3619/03-20 від 15.02.2012 р. їм підкреслюється, що вимога про сплату недоїмки є старанним документом. Страхувальникові, який має на кінець звітного періоду недоїмку по сплаті страхових внесків, а також борги по сплаті фінансових санкцій і пені, органи ПФУ щомісячно упродовж п'яти робочих днів після звітного періоду відправляють вимогу про сплату недоїмки. Вимога про сплату формується на підставі цих особових рахунків платників на усю суму боргу під одним порядковим номером до повного погашення сум боргу. У таку вимогу можуть бути включені також суми пов'язаних з недоїмкою пені і штрафів, які нараховуються за рішенням органів ПФУ.
Кабмін у постанові № 224 від 21.03.2012 року визначився з чисельністю громадян, які підлягають заклику на термінову військову службу в квітні-травні 2012 року.
Своїм листом від 23.03.2012 р. № 40-112/1290-3104 Нацбанк перераховує, які дані повинні міститися у банківською групою інформації, що надається йому. Це, зокрема, перелік учасників банківської групи з вказівкою їх повного найменування; країна реєстрації і місцезнаходження кожного з учасників банківської групи; розмір участі контролера в кожному з учасників банківської групи.
Мінохоронздоров'я вніс зміни у Ліцензійні умови здійснення господарської діяльності по виробництву лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Міністерство зобов'язало суб'єктів "лікарської" діяльності дотримуватися розмірів граничних постачальницько-збутових надбавок і граничних торгових (роздрібних) надбавок, встановлених Кабінетом Міністрів. Відпустка або наявність в аптечній установі лікарського засобу, гранична надбавка на яке перевищує встановлену Кабміном, робить неможливим виконання ліцензіатом Ліцензійних умов.
З цими і багатьма іншими документами можна ознайомитися в системах ЛІГА :ЗАКОН.