Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

"Регіонали" уявили в парламенті два різні законопроекти про порядок земельних торгів

29 березня 2012, 18:00
676
0
Реклама

У парламенті зареєстровано два альтернативні законопроекти про порядок проведення земельних торгів.

Перший законопроект - № 10231 - внесений народним депутатом Володимиром Толстенко (ПР), другий - № 10231-1 - належить перу його однопартійця і колеги по фракції Ігоря Зварича. Проте вони разюче відрізняються.

Якщо першим законопроектом пропонується доповнити Земельний кодекс нормами, що регламентують порядок проведення торгів, то другим проектом планується, щоб порядок торгів визначав Кабінет Міністрів - не постійно, але до тих пір, поки це питання не буде врегульовано законодавчо.

Проект № 10231 передбачає проведення земельних торгів у формі аукціону, з укладенням після його закінчення договору купівлі-продажу, оренди земельної ділянки, емфітевзису і суперфиция з учасником торгів, що запропонував найбільшу ціну за земельну ділянку або за користування ним.

Виключно на земельних торгах, згідно з проектом, повинні відчужуватися або передаватися в користування земельні ділянки державної і комунальної власності, у тому числі з об'єктами нерухомості (також державною або комунальною ) на них; тільки земельні торги повинні застосовуватися при зверненні стягнення на земельні ділянки.

Виконавець торгів повинен буде проводити їх за свій рахунок, а організатор - сплатити йому комісію. Договір про проведення земельних торгів за проектом підлягає нотаріальному посвідченню.

На земельних торгах не може бути використане переважне право купівлі або оренди земучастка.

Лицитаторами можуть бути громадяни України, що мають вищу освіту, квалифэкзамен, що здали, і квалифсвидетельство, що отримали, по проведенню земельних торгів. Не можуть проводити торги особи, обмежені в дієздатності або визнані недієздатними судом.

Підготовку лотів (земельних ділянок) до продажу здійснює організатор торгів. Стартову ціну лота визначає виконавець торгів (вона повинна складати при відчуженні ділянки 80% від експертної грошової оцінки).

Для участі в торгах необхідно зареєструватися і сплатити реєстраційний і гарантійний внески. Перший не може перевищувати 50% мінімальної зарплати на дату укладення договору про проведення земельних торгів. Для реєстрації подаються: заява, витягання з ЕГР і документи, що підтверджують сплату внесків.

Торги відповідно до проекту проводяться публічно. Оголошення про них повинне публікуватися (безкоштовно) на сайті органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Під час торгів ЗМІ можуть бути присутніми і навіть проводити звуко- і відеозапис.

Торги вважаються такими, що відбулися після укладення договору купівлі-продажу, оренди, емфітевзису, суперфиция.

Лот виставляється на торги за наявності хоч би двох учасників. Якщо в повторних торгах також реєструється тільки один, той же самий, учасник, то він має право укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки за ціною, дорівнюючою ринковою, або договір оренди з річною платою, рівній стартовій річній платі за користування землею, збільшеною на один крок земельних торгів (на 5%).

Гарантійні внески за проектом не повертаються учасникам, що не запропонували ціну лота вище стартовою і відстороненим від участі в торгах за неодноразове порушення порядку їх проведення, а також переможцеві, що відмовився укласти договір.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини