Державна податкова служба в листі № 205/6/15-1215 роз'яснила момент включення до складу витрат платника податку на прибуток сум роялті.
У ДПС вважають, що витрати по нарахуванню роялті за надання прав на використання аудіовізуальних творів (телепередач, фільмів) в користь резидента включаються до складу витрат платника в повному об'ємі згідно з абзацом першому підпункту 140.1.2 Податкового кодексу у тому звітному періоді, в якому "фактично відбулося отримання таких прав".
Останнє вимагає розшифровки. Під "фактичним отриманням" податківці розуміють підписання акту прийому-передачі ліцензійних прав.
Що ж до нарахування роялті в користь нерезидентато тут момент включення роялті до складу витрат має особливість, обумовлену змістом абзацу другого підпункту 140.1.2 НК.
Цей абзац свідчить, що до складу витрат платника податку на прибуток роялті на користь нерезидента в об'ємі, 4%, що перевищує, від об'єму доходу (виручки) за минулий рікне включається взагалі. Отже, визначити ті 4% від об'єму, які все-таки можна включити у витрати, можна буде тільки після закінчення року.
Тому відносно нерезидента податківці пояснили, що роялті в його користь "враховуються при визначенні об'єкту налогобложения"тобто тих самих 4% від об'єму прибутків за минулий рік, в якому був підписаний акт прийому-передачі ліцензійних прав.