Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Юристи обговорили питання арешту морських суден

16 лютого 2012, 10:04
248
0
Автор:
Реклама

Тема арешту судів в Україні була вибрана у зв'язку з приєднанням України до міжнародної конвенції по арешту судів і ухваленням закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про визначення осудності справ про арешт морських суден", який набуде чинності 16 травня 2012 р.

Засідання комітету зібрало колег з Росії - Андрій Шашорин (Ремеди, Санкт-Петербург)Києва, Маріуполя і Херсона. На початку заходу модератор засідання Артем Скоробогатов обкреслив перелік таких питань для обговорення як осудність, документи і вимоги до їх оформлення, терміни, витрати, процедура звільнення і так далі

"В цілому, ухвалення закону про арешт судів і приєднання до Брюссельської конвенції є позитивним кроком"

Андрій Шашорин розповів про ситуацію з арештом судів в Росії, яка приєдналася до Конвенції ще в 1998 році. Також він звернув увагу українських колег на те, що, незважаючи на 13 років, які пройшли з моменту ратифікації Конвенції в РФ, процедура арешту і звільнення судів в російських портах досі викликає безліч питань. Пан Шашорин призвав практикуючих юристів не втрачати час і виявити активність в створенні прозорої процесуальної процедури вже сьогодні.

Учасники дискусії зійшлися в тому, що в цілому, ухвалення закону про арешт судів і приєднання до Брюссельської конвенції є позитивним кроком і дозволить на законних підставах отримати забезпечення морської вимоги у формі арешту судів під іноземним прапором.

На фото справа - Микола Мельников, партнер Міжнародної юридичної служби

Підсумувавши роботу Комітету з транспортного права, учасники вирішили звернутися до Президента АЮУ з проханням підготувати офіційне звернення Асоціації до профільного Комітету Верховної Ради з проханням про внесення змін до законодавства з метою удосконалення порядку арешту морських суден і до Вищого спеціалізованого суду України по розгляду цивільних і кримінальних справ відносно узагальнення судової практики з цього питання. Мета такого звернення - створення прозорої, з'ясовної, а головне одноманітної процедури забезпечення морських вимог в українських судах, що дозволить поліпшити думка про Україну і її судову систему у справах, пов'язаним з арештом судів, що заходять в українські порти, і, відповідно, підвищити привабливість транспортного потенціалу країни в цілому.

За інформацією прес-служби Міжнародної юридичної служби.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини