Кабінет Міністрів своєю постановою №15 від 11.01.2012 затвердив Порядок внесення засобів на спеціальний рахунок у разі застосування запоруки як запобіжного заходу.
Порядок визначає механізм внесення засобів в національній грошовій одиниці на спеціальний рахунок органу, у виробництві якого знаходиться кримінальна справа, відкритий в органі казначейства, у разі застосування запоруки як запобіжного заходу з метою забезпечення належної поведінки особи, відносно якої застосована така міра.
Запорука може бути внесена як самим підозрюваним (звинувачуваним, підсудним), так і іншими фізичними або юридичними особами.
Розмір запоруки повинен визначатися в постанові судді про обрання запобіжного заходу. Внесення засобів здійснюється на підставі платіжного доручення в п'ятиденний термін з дня обрання запобіжного заходу у вигляді запоруки.
Запорука повертається заставникові на підставі вироку або постанови судді про закриття справи.
Особа, що внесла запоруку, може "передумати" і подати заяву про повернення йому запоруки. В цьому випадку запорука буде повернена в п'ятиденний термін з дня обрання нового запобіжного (знову ж таки на підставі постанови суду) заходу. Відповідно, повернення запоруки буде за умови, що така заява поступила до моменту виникнення підстав, по яких запорука може бути обернена в дохід держави.
У соотвествии із ст.154-1 КПК запорукою є внесення на депозит органу досудового розслідування або суду грошей або передачі ним інших матеріальних цінностей з метою забезпечення належної поведінки особи, відносно якої застосований запобіжний захід, виконання ним зобов'язання не відлучатися із зареєстрованого місця проживання або перебування або з місця тимчасового знаходження без дозволу слідчого або суду, а також забезпечення його явки по виклику в орган розслідування і суд.