Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Юристи не в захваті від граничного розміру компенсації витрат на правову допомогу

22 грудня 2011, 11:28
119
0
Реклама

Так, згідно прийнятих норм, "розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних справах, в яких така компенсація виплачується стороні, на користь якої прийнято судове рішення, іншою стороною, а у адміністративних справах - суб'єктом владних повноважень, не може перевищувати 40 % встановленої законом мінімальної заробітної плати в місячному розмірі за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, в судовому засіданні, при здійсненні окремих процесуальних дій поза судовим засіданням і під час ознайомлення з матеріалами справи в суд, що визначається у відповідний судовий рішення".

Якщо ж сторона в цивільній або адміністративній справі звільнена від оплати витрат на правову допомогу, то "компенсація таких витрат виплачується стороні, на користь якої прийнято судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, в розмірі, що не перевищує 2,5 % встановленої законом мінімальної заробітної плати в місячному розмірі за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, в судовому засіданні, при здійсненні окремих процесуальних дій поза судовим засіданням і під час ознайомлення з матеріалами справи в суді, що визначається у відповідному судовому рішенні".

Своїми думками з приводу ухваленого закону вже встиг поділитися керівний партнер Адвокатської фірми "Головань і партнери" Ігор Головань у власному блозі. За словами юриста, згаданий закон не створить умови, при яких навіть малозабезпечені громадяни, права яких порушені, мали б можливість звертатися до адвоката, а адвокатський гонорар повністю компенсувався б за рахунок порушника їх законних прав, а також інтересів. Ігор Головань вважає, що усе буде навпаки.

"Якщо, згідно урядової Постанови №590 від 27.04.2006 р., граничний розмір компенсації розраховувався, виходячи з години роботи адвоката, то, згідно з взятим Законом, до уваги береться тільки час, проведений в судовому засіданні, здійснення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням і час ознайомлення з матеріалами справи в суді". - відмічає юрист. Він вважає, що тепер адвокатові не варто знімати копії матеріалів справи (навіть якщо дозволять), а треба знаходитися в суді сподіваючись на компенсацію. "Нібито законодавцям не відомо, що велика частина адвокатської роботи здійснюється саме поза судом. Адвокат готує документи, проводить переговори з клієнтом, звертається до фахівців. Клієнт за це платить, а законодавець не бажає компенсувати ці витрати". - вважає Ігор Головань.

Відмітимо, що Закон набуває чинності 1 січня 2012 року.

Детальніше про Закон читайте на порталі "ЛІГА :ЗАКОН"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини