Сьогодні, 21.12.2011 р., парламент ухвалив закон, яким ратифікована Конвенція про правовий статус трудящихся-мигрантов і членів їх сімей держав-учасників СНД, підписана в Кишиневі 14.11.2008 р.
На відміну від Європейської конвенції про правовий статус трудящихся-мигрантов, вищезгадана Конвенція поширює свою дію також на сезонних мігрантів і прикордонних працівників.
Дія Конвенції не поширюється на: осіб, спрямованих в міжнародні організації або найнятих міжнародними організаціями, установами або якій-небудь із Сторін Конвенції для виконання поза її територією офіційних функцій; облич, які, будучи громадянами однієї країни, виконують роботу на території іншої країни від імені і в інтересах організації, що має філії (представництва) на території цієї іншої країни; осіб, що займаються підприємницькою діяльністю; осіб, що клопочуть про надання їм статусу біженця або притулку на території приймаючої країни або що отримали такий статус; священнослужителів, що займаються релігійною діяльністю в офіційно зареєстрованих релігійних організаціях приймаючої країни; моряків; осіб, що приїжджають в цілях навчання; осіб, акредитованих на території приймаючої країни в якості співробітників представництв іноземних фірм або ЗМІ.
Згідно Конвенції, трудові мігранти і члени їх сімей мають широкий спектр прав, багато в чому схожий з правами громадян країни. Так, члени сімей трудящихся-мигрантов (за винятком прикордонних і сезонних трудящих) користуються в приймаючій країні такими ж, як і її громадяни, правами на загальну і додаткову професійну освіту.
Цікаво, що Конвенцією окремо прописано право зареєструвати народження дитини в приймаючій країні.
Крім того, країни-учасниці гарантують, що ніхто, окрім компетентного органу, діючого при цьому на основі і в порядку, передбаченому законодавством приймаючої країни, не може вилучити документи, що засвідчують особу, і документи, що надають право на в'їзд, перебування і (чи) здійснення оплачуваної трудової діяльності трудящимся-мигрантом і членами його сім'ї. Вилучення вказаних документів, санкціоноване компетентними органами, здійснюється за умови видачі офіційного документу, що підтверджує таке вилучення.
Конвенція діє впродовж п'яти років з дати набуття чинності, але може автоматично подовжується кожного разу на черговий п'ятирічний період, якщо Сторони, що підписали її, не приймуть іншого рішення.